Kvůli sněžení a silnému větru je v Česku bez elektrického proudu přes 11.000 odběratelů. Společnost ČEZ Distribuce k dnešním 11:00 evidovala 25 poruch na vysokém napětí a další poruchy na nízkém napětí, přičemž nejvíce jsou postiženy horské oblasti Libereckého a Královéhradeckého kraje. Nejčastější příčinou poruch jsou stromy a větve, které pod tíhou sněhu popadaly na vedení. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Na severu Čech energetici nejvíce poruch řeší v okresech Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Trutnov nebo Janské Lázně.

Poruchy jsou podle Holingerové také v Ústeckém kraji v okolí Telnice, Měděnce a Perštejna a v Karlovarském kraji v okolí Stráže nad Ohří, Boče, Srní, Nejdku a Vřesové. Poměrně klid je zatím na Moravě, ve středních Čechách a v Plzeňském kraji, uvedla mluvčí.

Pracovník na vedení
Ilustrační foto

Současně doplnila, že ČEZ má v terénu stovky pracovníků, kterým opravy ale komplikuje nepřístupný terén. K dispozici proto mají těžkou techniku, čtyřkolky nebo sněžné skútry a vybaveni jsou i sněžnicemi.

Vedle energetiků počasí přidělalo práci i silničářům, policistům a hasičům. Sněžení a vítr ztěžují dopravu v Česku druhým dnem, tvoří se sněhové jazyky, na horách i závěje.

Řada silnic je špatně průjezdná a například v okolí Božího Daru na Karlovarsku jsou všechny silnice do odvolání uzavřeny, včetně silnice I/25 z Jáchymova na Boží Dar a hraničního přechodu do Německa.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *