Domů
Elektromobilita
V Abu Dhabi jezdí první elektrobus v celém regionu Perského zálivu

V Abu Dhabi jezdí první elektrobus v celém regionu Perského zálivu

V Abu Dhabi bude jezdit první čistý elektrobus v celém Perském zálivu.  Na projektu se podílejí společnosti Masdar, Siemens a místní autobusový výrobce. Elektrifikace hromadné dopravy je dalším krokem k naplnění cíle 27 % čisté energie, který si Spojené arabské emiráty stanovily.

Zpravodajský server Reuters infromoval, že společnost Masdar ze Spojených arabských emirátů se sídlem v Abu Dhabi nasadila do provozu první elektrobus v regionu Perského zálivu. Nový elektrobus s označením Eco-Bus, který byl představen v úterý v tamním hlavním městě, je prvním zcela elektrickým autobusem pro pasažéry v regionu.

Spojené arabské emiráty si daly za cíl pro čistou energii dosáhnout 27 % do roku 2021 a tento projekt potvrzuje úsilí k jeho dosažení.

„Odstartování Eco-Busu je milníkem pro Spojené arabské emiráty v mnoha směrech,“ prohlásil výkoný ředitel obnovitelné sekce v Masdaru.

Masdar, firma zabývající se „zelenou“ energetikou, je stoprocentně vlastněna místním investičním fondem a již investovala 8,5 miliardy dolarů do projektů s obnovitelnými zdroji energie ve Spojených arabských emirátech a v zahraničí.

Moderní technologie

Elektrobus byl vyvinut kooperací společností Masdar, Siemens Middle East a místním výrobcem autobusů Hafilat Industry. Elektrobus má kapacitu 30 pasažérů a je schopen urazit 150 kilometrů na jedno plné nabití baterií.

Elektrobus má lehké hlíníkové tělo s integrovaným chlazením na vodní bázi, které má za účel optimalizovat životnost a účinnost bateriového systému.

Pro nabíjení elektrobusu jsou také využívány solární panely. Elektrobus byl speciálně navržen pro místní podnebné podmínky a na své trase po Abu Dhabi bude mít 6 zastávek.

V prohlášení bylo sděleno, že iniciativa ekologického městského autobusu je jeden z mnoha budoucích projektů cílených na vylepšení inteligentní městské hromadné dopravy v Abu Dhabi.

„Zelené“ Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty ratifikovali pařížskou dohodu z COP21 a byly prvním státem, který si dal oficální cíl dosáhnout 24% podílu z čisté energie do roku 2021. Toto číslo později ještě zvýšily na hodnotu 27 %.

Takto vysokého čísla chtějí Spojené arabské emiráty dosáhnout předvším instalací solárních panelů a jaderných elektráren.

Autor úvodní fotografie: Mathias Apitz

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Společně za jeden kabel. Praze pomůže s nabíječkami Škoda Auto a Pražská energetika
21. červen 2022, 10:55
Až zakážeme klasická auta, hrozí nedostatek elektromobilů, říká šéf oborové asociace Petzl
17. červen 2022, 09:06
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se