Domů
Elektromobilita
Automobilka Volvo má novou energetickou divizi, zaměří se na baterie
Volvo XC90 Plug-in hybrid, zdroj: ecomento.com

Automobilka Volvo má novou energetickou divizi, zaměří se na baterie

Skupina Volvo Group chce posílit své obchodní činnosti v oblasti elektrifikace. Nová část společnosti Volvo Energy by se měla zaměřit zejména na životní cyklus bateriových systémů. Volvo cílí mimojiné na další využití vysloužilých baterií z elektromobilů a nabíjecí infrastrukturu.

Automobilka Volvo na konci ledna oznámila vznik nové divize Volvo Energy. Ta by měla podpořit rozvoj elektrifikace, opětovného využití baterií a nabíjecí infrastruktury. Volvo Energy bude zároveň odpovědná za řešení vodíkové infrastruktury pro elektrická vozidla s palivovými články.

„Mezi našimi zákazníky je rostoucí zájem o elektrická vozidla a stroje. To je velice pozitivní, protože to urychluje přechod k udržitelnějším řešením dopravy. Naší ambicí je nabídnout našim zákazníkům nejvíce konkurenceschopné řešení, pokud jde o elektrifikaci, včetně baterií a nabíjecí infrastruktury. Se společností Volvo Energy bereme holistický pohled na celý životní cyklus, což je přínosem jak pro podnikání našich zákazníků, tak pro společnost jako celek,“ uvedl Martin Lundstedt, výkonný ředitel Volvo.

Volvo v současné době disponuje řadou elektrifikovaných vozidel od městských autobusů až po kompaktní bagry a nakladače. Další vozidla jako nákladní vozy pro regionální přepravu a stavebnictví plánuje v blízké budoucnosti.

Druhý život baterií

Volvo Energy bude mít v rámci skupiny jak interní roli, která bude poskytovat baterie a nabíjecí řešení pro ostatní obchodní oblasti, tak externí roli, která bude zákazníkům nabízet použité, repasované a renovované baterie pro použití v různých aplikacích. Volvo věří, že vysloužilým baterií z elektrovozidel ještě zbývá značná životnost pro použití například v domovních podmínkách k akumulaci vyrobené čisté energie.

„Se společností Volvo Energy rozšiřujeme naše působení v této důležité oblasti. Také dáváme bateriím z vozidel druhý život, což je jak obchodní příležitost, tak i způsob, jak přispět k vytvoření oběhového hospodářství a společnosti bez fosilních paliv,“ dodal Lundstedt.

Zdroj úvodního obrázku: Volvo

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(3)
pr
8. únor 2021, 10:55

Hehe, deset let zaspala dobu kdy začalo být pozdě. Tak přání k poznání: Snažte se ať neztratíte stopu.

petr
9. únor 2021, 10:07

Vážený pane pr od Volva se nečeká, že bude na špici elektrošílenství, nýbrž na špici bezpečnosti. A to rozhodně stále je !

Mám Volvo, abych přežil autonehodu a předně projel tam, kde všichni ostatní nasazují řetězy...

hellokitty
9. únor 2021, 11:45

ja som dnes rano presiel pesi aj tam, kde neprejde nikto ani s offroadom

na to jak sa volvo chvasta s elektrifikaciou, tak u dealera co mame tu pod oknami firmy stoji vacsina vystavenych aut fosilnych, pred vchodom maju 2 PHEV a elektromobil ziadny :(

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se