Domů
Elektromobilita
BP investuje pět milionů dolarů do mobilních dobíjejích stanic

BP investuje pět milionů dolarů do mobilních dobíjejích stanic

Britský gigant v oblasti těžby a zpracování ropy British Petrol oznámil, že zainvestuje 5 milionů dolarů do americké společnosti FreeWire zabývající se vývojem mobilní dobíjecí stanice. Tyto stanice by se měly stát mobilní součástí dlouhodobější strategie rozšíření čerpacích stanic o možnost dobíjení elektromobilů.

To, že se ropná společnost British Petrol v poslední době rozhodla investovat i do oblasti dobíjecích stanic pro elektromobily a obnovitelných zdrojů obecně, je jistě zajímavý strategický počin. Nicméně částka 5 milionů USD, kterou se společnost BP chystá v rámci tohoto projektu investovat, je vzhledem k obratům společnosti spíše symbolická a lze ji považovat spíše za signál směrem k veřejnosti, že jí budoucnost elektromobility není lhostejná. I tato symbolická částka však velmi pomůže společnosti FreeWire ve vývoji, jelikož v jejích poměrech se již o zanedbatelnou částku nejedná.

Pojízdná dobíjecí stanice jako mobilní řešení dlouhodobé strategie BP

Minulé léto společnost BP mluvila o tom, že by na svých čerpacích stanicích nabízela i služby dobíjecích stanic pro elektromobily. Společnost je k tomuto kroku také částečně tlačena konkurenční nizozemskou společností Royal Dutch Shell. Dá se tedy očekávat, že investice do mobilních dobíjecích stanic by mohla toho rozhodnutí společnosti alespoň z části pokrývat.

Samotný produkt společnosti FreeWire s obchodním názvem Mobi je kompaktní chytrá pojízdná dobíjecí stanice. Domácnosti, do kterých by byla zavedena, by krom možnosti dobíjení elektromobilů mohli Mobi přenechat na starost i další své elektrické spotřebiče. Mobi totiž bude mít zabudovanou i svou baterii, kterou může domácnost využívat pro akumulaci elektrické energie.

Vzhledem ke skutečnosti, že má Mobi velikost nákupního košíku, je možné ho instalovat bez větších potíží prakticky kdekoliv. BP předpokládá, že by Mobi mohl být právě do vybraných čerpacích stanic jednoduše dovezen.

Komentáře

(1)

Peppa

14. únor 2018, 16:09

To je ale blbost, něco někam vozit...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.