Domů
Elektromobilita
BP investuje pět milionů dolarů do mobilních dobíjejích stanic

BP investuje pět milionů dolarů do mobilních dobíjejích stanic

Britský gigant v oblasti těžby a zpracování ropy British Petrol oznámil, že zainvestuje 5 milionů dolarů do americké společnosti FreeWire zabývající se vývojem mobilní dobíjecí stanice. Tyto stanice by se měly stát mobilní součástí dlouhodobější strategie rozšíření čerpacích stanic o možnost dobíjení elektromobilů.

To, že se ropná společnost British Petrol v poslední době rozhodla investovat i do oblasti dobíjecích stanic pro elektromobily a obnovitelných zdrojů obecně, je jistě zajímavý strategický počin. Nicméně částka 5 milionů USD, kterou se společnost BP chystá v rámci tohoto projektu investovat, je vzhledem k obratům společnosti spíše symbolická a lze ji považovat spíše za signál směrem k veřejnosti, že jí budoucnost elektromobility není lhostejná. I tato symbolická částka však velmi pomůže společnosti FreeWire ve vývoji, jelikož v jejích poměrech se již o zanedbatelnou částku nejedná.

Pojízdná dobíjecí stanice jako mobilní řešení dlouhodobé strategie BP

Minulé léto společnost BP mluvila o tom, že by na svých čerpacích stanicích nabízela i služby dobíjecích stanic pro elektromobily. Společnost je k tomuto kroku také částečně tlačena konkurenční nizozemskou společností Royal Dutch Shell. Dá se tedy očekávat, že investice do mobilních dobíjecích stanic by mohla toho rozhodnutí společnosti alespoň z části pokrývat.

Samotný produkt společnosti FreeWire s obchodním názvem Mobi je kompaktní chytrá pojízdná dobíjecí stanice. Domácnosti, do kterých by byla zavedena, by krom možnosti dobíjení elektromobilů mohli Mobi přenechat na starost i další své elektrické spotřebiče. Mobi totiž bude mít zabudovanou i svou baterii, kterou může domácnost využívat pro akumulaci elektrické energie.

Vzhledem ke skutečnosti, že má Mobi velikost nákupního košíku, je možné ho instalovat bez větších potíží prakticky kdekoliv. BP předpokládá, že by Mobi mohl být právě do vybraných čerpacích stanic jednoduše dovezen.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Při nabíjení elektromobilu z domácí zásuvky proletí komínem až čtvrtina energie
26. září 2022, 15:00
Na hlavních tazích už dobijeme v pohodě, plno bývá u řetězců, říkají majitelé elektromobilů
26. září 2022, 00:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Peppa
14. únor 2018, 16:09

To je ale blbost, něco někam vozit...

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se