Domů
Elektromobilita
Hyundai plánuje vstoupit na trh s elektromobily ve velkém stylu
Plug-in hybrid Hyundai Ioniq.
Plug-in hybrid Hyundai Ioniq. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hyundai_Ioniq_Plugin_WAS_2017_1773.jpg

Hyundai plánuje vstoupit na trh s elektromobily ve velkém stylu

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor Co vyvíjí svou první dedikovanou platformu pro elektromobily. Vozy postavené na této platformě by měly konkurovat například vozům značky Tesla, tedy kategorii vozů s dlouhou dojezdovou vzdáleností. Jelikož vývoj platformy bude ještě hodnou chvíli trvat, plánuje Hyundai Motor se svým partnerem Kia Motors Corp zrod malého sportovního elektromobilu typu SUV.

Samotná platforma představuje velmi významný posun v začlenění se do segmentu elektrických vozů a odráží silný tlak investorů na trendy v přepravě mající původ ve Spojených státech, zejména tedy právě vozy s velkou dojezdovou vzdáleností, mezi něž patří typicky vozy od automobilky Tesla.

V celém odvětví automobilového průmyslu se tlačí Spojenými státy, Evropou a Čínou na snižování emisí. Toto snižování bude vynucováno legislativně prostřednictvím přísnějších emisních norem.

Chtějí-li současné automobilky udržet krok, musí přistupovat k alternativám spalovacích motorů. V současnosti se jedná o jeden z mála způsobů, jak udržet krok s budoucími emisními normami, a to i přes to, že současná cena ropy pořízení konvenčních spalovacích motorů spíše nahrává.

Klíčem k úspěchu bude co největší dojezd

Plánovaná platforma by měla výrobci umožnit instalovat baterie do podlahy vozu, čímž by se navýšila kapacita baterií a zároveň by došlo i ke zvětšení vnitřního prostoru vozů. Jedná se o řešení nákladné, pro budoucí vývoj se ovšem jedná o dobrou strategickou investici.

Chce-li být společnost Hyundai platným hráčem na trhu, musí nabízet dojezdové vzdálenosti přesahující 300 km, ideálně však 500 či dokonce 600 km.

Hyundai začne v příštím roce s prodejem elektrického SUV, přičemž dojezd by měl dosahovat okolo 300 km, obdobný vůz jako již tradičně nabídne i Kia. Pokud by byly parametry splněny, pak by tyto vozy minimálně svými parametry útočily na přední příčky uživatelské atraktivity.

Autor úvodní fotografie: Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz) @WikimediaCommons

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Petr
13. duben 2017, 11:22

Nesmyslné honění se za vyššími čísly.

300 km dojezd pro masový trh úplně postačuje, zvláště když všude rostou po EU rychlonabíječky, kde si můžete za 15 minut prodloužit vždy o dalších 200 km.

Teď začíná doba dobýjení trhů naopak co nejmenšími čísly, a to cenou takovýchto masově vyráběných elektroautomobilů.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se