Domů
Elektromobilita
IEA zvýšila svůj odhad dopadu elektromobility na globální spotřebu ropy

IEA zvýšila svůj odhad dopadu elektromobility na globální spotřebu ropy

Mezinárodní energetická agentura (IEA) zvýšila svůj odhad dopadu elektromobility na globální spotřebu ropy. Svůj poslední odhad, prezentovaný na podzim loňského roku, posunula kvůli pokračujícímu nárůstu prodejů elektromobilů o deset let. V roce 2030 by elektromobily měly vést ke snížení spotřeby ropy o 2,5 milionů barelů za den.

Odhad je součástí predikcí IEA v novém reportu věnovaném elektromobilům Global EV Outlook 2018, který předpokládá 125 milionů elektromobilů na silnicích v roce 2030. Pro srovnání, na konci roku 2017 jezdily po silnicích 3 miliony elektromobilů a plug-in hybridů.

V roce 2017 bylo prodáno přes 1 milion elektromobilů, polovina z toho v Číně. Celkové množství elektromobilů na silnicích tak překročilo 3 miliony. Zdroj: IEA

Ve své podzimní zprávě World Energy Outlook IEA očekávala ve středním scénáři 280 milionů elektromobilů na silnicích v roce 2040, přičemž tento počet „automobilů do zásuvky“ měl znamenat pokles spotřeby ropy o 2,5 milionů barelů za den, což představuje zhruba 2,3 % globální spotřeby ropy.

IEA upravila svůj výhled v návaznosti na zavádění dalších podpůrných opatření pro rozvoj elektromobility a pokračující snižování ceny baterií. Roční prodeje elektromobilů by dle predikcí IEA měly vzrůst na 4 miliony v roce 2020 a na 21,5 milionů v roce 2030.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.