Domů
Elektromobilita
innogy bude u německých odpočívadel provozovat dobíječky elektromobilů

innogy bude u německých odpočívadel provozovat dobíječky elektromobilů

Tisková zpráva společnosti innogy informuje o uzavření dohody o dlouhodobé spolupráci mezi předním provozovatelem služeb na německých dálnicích Tank & Rast a innogy v oblasti rychlé dobíjecí infrastruktury pro elektromobily. innogy bude provozovat dobíjecí stanice elektromobilů u 103 odpočívadel po celém Německu.

Řidiči elektromobilů budou u německých odpočívadel Tank & Rast dobíjet bez nutnosti uzavřít smlouvu. Za dobití u stanice zaplatí platební kartou nebo přes PayPal. Půlhodina nutná na rychlé dobití baterie vyjde na 7,5 € a řidiči si budou moci předem zvolit délku dobíjení.

Díky rychlému nabíjení na dálnicích už dlouhé vzdálenosti nejsou problém. Nikdo se už nemusí obávat, že zůstane stát na cestě kvůli vybité baterii. S rychlým dobíjením dostupným po celém Německu je možné pohodlně cestovat elektromobilem kamkoliv.

Martin Herrmann, obchodní ředitel innogy

Veškerá elektřina pro dobíjení elektrických vozidel na stanicích innogy je vyráběna z obnovitelných zdrojů.

Sami jsme si nastavili ambiciózní cíl, který naplníme. Jako jedna z předních společností poskytující řešení v oblasti elektromobility, innogy pokládá základy zelené mobilitě v Německu a po celém světě.

Peter Terium, CEO innogy SE

innogy v současné době provozuje okolo 5 800 nabíjecích bodů, což činí tuto síť jednou z největších v Evropě. Zákazníkům innogy nabízí v oblasti dobíjecí infrastruktury pro elektromobilitu kompletní servis – kromě samotné technologie nabíjení také IT zázemí pro efektivní správu dobíječek.

Ilustrační foto. Zdroj: flickr.com

Dobíjecí stanice v České republice

Přestože má innogy v oblasti elektromobility velké ambice, tak v ČR prozatím vlastní jedinou dobíjecí stanici pro elektromobily a to konkrétně v Praze u sídla innogy v Limuzské ulici. Žádné rozsáhlejší plány innogy v oblasti elektromobility v ČR známy nejsou.

Mnohem aktivnějšími hráči v budování dobíjecích stanic elektrických vozidel jsou společnosti ČEZ, vlastník největšího počtu stanic v zemi, E.ON či PRE. V dubnu 2017 bylo v České republice přibližně 125 dobíjecích stanic s více než 300 nabíjecími místy (jedna stanice může nabízet více míst k nabíjení). ČEZ je z tohoto celkového počtu majitelem 71 stanic, z čehož 26 je rychlodobíjecích.

Očekává se, že počet dobíjecích stanic pro elektromobily v ČR by se měl během let 2017 – 2018 podstatně zvýšit. Jedním z důvodů bude 40 vybudovaných stanic díky grantu unijního programu Connecting Europe Facility (CEF). Evropská komise prostřednictvím tohoto grantu podporuje propojování Evropy budováním dobíjecích stanic podél hlavní silniční sítě TEN-T.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.