Domů
Elektromobilita
K plánu automobilek vystavět rychlodobíjecí stanice se hlasí první energetická firma

K plánu automobilek vystavět rychlodobíjecí stanice se hlasí první energetická firma

O významný plán pěti automobilek, kterým je v Evropě vystavět kolem 400 rychlodobíjecích stanic, projevila zájem německá energetická společnost innogy. Automobilky již oznámily, že jejich partnerství je otevřené a první dobíjecí stanice by měly vyrůst již v příštím roce.

Oznámení o společném plánu automobilky Audi, BMW, Daimler, Ford a Porsche proběhlo v minulém týdnu a již nyní se hlásí zájemci o účast na projektu, který zahrnuje cca 400 rychlodobíjecích stanic s výkonem 350 kW. Vyšší výkon umožní nejen rychlejší nabíjení, ale i současné nabíjení více elektromobilů.

Dobíjecí stanice by měly vyrůst především blízko hlavních dopravních tahů.

„Iniciativu automobilek pochopitelně vítáme, je to ten správný krok k tomu, abychom mohli dále významně rozvíjet elektromobilitu. Dokážeme si velice dobře představit, že bychom se do projektu zapojili.“
Norbert Verweyen, ředitel sekce elektromobility v innogy

Společnost innogy je v Německu lídrem v oblasti elektromobility mezi ostatními energetickými společnostmi. Aktuálně po celé Evropě provozuje cca 5000 dobíjecích stanic, z toho 3000 v Německu, které si stanovilo cíl mít na silnicích do roku 2020 milion elektromobilů.

Dobíjecí stanice v České republice

Současná iniciativa je zřejmou odpovědí na expanzi společnosti Tesla, která již nyní buduje vlastní sítě rychlodobíjecích stanic známé pod názvem superchargers. První supercharger je již i v České republice. V polovině tohoto roku byl otevřen na benzínové stanici u Humpolce.

V České republice chce do nových rychlodobíjecích stanic investovat společnost ČEZ, která se chystá postavit díky prostředkům z evropského programu Connecting Europe Facility přes 40 stanic. EU se na stavbě dobíječek bude podílet z 85 %.

Stavět by se měly především podél hlavních silničních tahů. Celkem 42 stanic by mělo být postaveno do konce roku 2018.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.