Domů
Elektromobilita
K plánu automobilek vystavět rychlodobíjecí stanice se hlasí první energetická firma

K plánu automobilek vystavět rychlodobíjecí stanice se hlasí první energetická firma

O významný plán pěti automobilek, kterým je v Evropě vystavět kolem 400 rychlodobíjecích stanic, projevila zájem německá energetická společnost innogy. Automobilky již oznámily, že jejich partnerství je otevřené a první dobíjecí stanice by měly vyrůst již v příštím roce.

Oznámení o společném plánu automobilky Audi, BMW, Daimler, Ford a Porsche proběhlo v minulém týdnu a již nyní se hlásí zájemci o účast na projektu, který zahrnuje cca 400 rychlodobíjecích stanic s výkonem 350 kW. Vyšší výkon umožní nejen rychlejší nabíjení, ale i současné nabíjení více elektromobilů.

Dobíjecí stanice by měly vyrůst především blízko hlavních dopravních tahů.

„Iniciativu automobilek pochopitelně vítáme, je to ten správný krok k tomu, abychom mohli dále významně rozvíjet elektromobilitu. Dokážeme si velice dobře představit, že bychom se do projektu zapojili.“
Norbert Verweyen, ředitel sekce elektromobility v innogy

Společnost innogy je v Německu lídrem v oblasti elektromobility mezi ostatními energetickými společnostmi. Aktuálně po celé Evropě provozuje cca 5000 dobíjecích stanic, z toho 3000 v Německu, které si stanovilo cíl mít na silnicích do roku 2020 milion elektromobilů.

Dobíjecí stanice v České republice

Současná iniciativa je zřejmou odpovědí na expanzi společnosti Tesla, která již nyní buduje vlastní sítě rychlodobíjecích stanic známé pod názvem superchargers. První supercharger je již i v České republice. V polovině tohoto roku byl otevřen na benzínové stanici u Humpolce.

V České republice chce do nových rychlodobíjecích stanic investovat společnost ČEZ, která se chystá postavit díky prostředkům z evropského programu Connecting Europe Facility přes 40 stanic. EU se na stavbě dobíječek bude podílet z 85 %.

Stavět by se měly především podél hlavních silničních tahů. Celkem 42 stanic by mělo být postaveno do konce roku 2018.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se