Domů
Elektromobilita
Německo finančně podpoří elektromobilitu, aby dosáhlo vzdálených cílů

Německo finančně podpoří elektromobilitu, aby dosáhlo vzdálených cílů

Německá vláda má v úmyslu podpořit rozvoj elektromobility částkou 2 mld. EUR. Dotace by měly být přístupné ve formě podpory na nákup nových vozů. Tato forma podpory by měla Německo přiblížit k vlastnímu cíli 1 milionu elektromobilů registrovaných v zemi do roku 2020. 

Podle informací německého deníku Die Zeit by měli žadatelé získat finanční dotaci na nákup nového elektromobilu. Objem 2 mld. EUR by tak byl rozdělen přímo, nikoliv ve formě daňových úlev a dalších forem podpory rozvoje elektromobility, jako tomu je například v Norsku.

Německý ministr chce podpořit i výstavbu potřebné infrastruktury pro dobíjení elektromobilů a jejich využívání orgány státní správy.

Spolková republika Německo si určila vlastní cíl, aby v roce 2020 bylo na německých silnicích více než 1 milion elektromobilů. Od tohoto cíle je SRN podle aktuálních dat stále daleko. Stejně tak stagnuje podíl obnovitelných zdrojů využívaných v dopravě, který se na rozdíl od podílu na výrobě elektřiny nedaří efektivně navyšovat.

Na začátku roku 2015 bylo podle příslušného německého úřadu v Německu registrovaných pouze 18 948 elektromobilů, v loňském roce přibylo podle informací německých úřadů dalších 12 363 vozidel.

Celkový podíl aut s alternativním pohonem na celkových prodejích byl 1,7 %. Hybridů bylo registrováno celkem 33 630, z toho 11 101 plug-in hybridů. Elektromobily také výrazně převýšily prodeje aut na plyn, která se podílela pouze 0,3 %.

Německý energetický sektor

Zatímco se Německo pyšní vysokým podílem obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny, v sektoru vytápění a transportu k tak výrazným pokrokům nedochází. Zejména v transportu podíl obnovitelných zdrojů stagnuje, v sektoru vytápění dochází k mírnému růstu.

V obou sektorech však dochází k přijímání opatření, která by měla situaci změnit. V oblasti transportu se jedná zejména o návrh tohoto programu podpory. Sektor vytápění prošel od nového roku legislativními změnami, které omezují používání topných olejů a zavádí minimální limit pro používání obnovitelných zdrojů pro nové budovy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.