Domů
Elektromobilita
Německo se připojilo k Alianci bezemisních vozidel

Německo se připojilo k Alianci bezemisních vozidel

Německo se v minulém týdnu stalo v pořadí již třináctou zemí, která se oficiálně stala členem mezinárodní Aliance bezemisních vozidel (International Zero-Emission Vehicle Alliance, zkráceně ZEV Alliance), jejíž snahou je dosáhnout nulových emisí u nově prodávaných osobních automobilů do roku 2050.

Mezi evropské státní celky, které se již do ZEV zapojily, patří nyní Velká Británie, Německo, Nizozemsko a Norsko. V zahraničí se na území Spojených států zapojily státy Kalifornie, Connecticut, Maryland, Massachusetts, New York, Oregon, Rhode Island a Vermont. Mezi členy je rovněž kanadský Québec. Členské státy pokrývají svými prodeji elektromobilů přibližně polovinu světového trhu.

„Vlády jsou hlavními činiteli, kteří mohou ovlivnit brzkou adaptaci elektromobilů, a to formou finančních či mimofinančních pobídek. Důležitá je správně vedená automobilová politika, jež musí mít dopad i na samotného spotřebitele, který musí mít o jejím významu povědomí. Dále je potřeba zajistit dostatečnou infrastrukturu dobíjecích stanic,“

Nic Lutsey, programový ředitel Mezinárodní rady pro čistou přepravu (International Council on Clean Transportation – ICCT) a současný tajemník ZEV

ZEV si klade prostřednictvím vládních i nevládních organizací za cíl zrychlit plnou adaptaci elektromobilů. Plánem je celková redukce vlivu přepravy na světové klima, kokrétně má do roku 2050 dojít ke snížení emisí oxidu uhličitého o více než miliardu tun, což by světové emise z dopravy snížilo přibližně o 40 %.

Zdroj úvodní fotografie: response.jp

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Další krok k elektromobilitě. V Norsku se otevřela obří továrna na recyklaci baterií
25. květen 2022, 06:23
Hyundai chce dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA
20. květen 2022, 21:11
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se