Domů
Elektromobilita
Prodeje elektromobilů v Číně v červenci po více než roce meziročně vzrostly

Prodeje elektromobilů v Číně v červenci po více než roce meziročně vzrostly

Prodeje osobních elektromobilů v Číně vzrostly podle dat zveřejněných výzkumníky z BloombergNEF (BNEF) v červenci meziročně o 30 %. Jedná se o první meziroční nárůst měsíčních prodejů od června loňského roku. 

Výzkumníci z BNEF uvedli, že vlivem pandemie Covid-19 poklesly prodeje elektromobilů v Číně v letošním prvním pololetí o téměř 40 %. Červencový meziroční růst je způsobený mimo jiné slabým červencem 2019, kdy došlo vlivem snížení podpory na nákup elektromobilů k více než 50% poklesu prodejů ve srovnání s předcházejícím měsícem.

„Zotavení poptávky je hnáno zejména prudkým nárůstem poptávky ve velkých městech a podpůrnými opatřeními zavedenými vládou, včetně prodloužení národních dotací do roku 2022. Avšak elektromobily, které nesplní nové požadavky, nebudou podporovány po letošním 22. červenci. I to pravděpodobně pomohlo k růstu, jelikož zákazníci spěchali s nákupem určitých modelů v červenci, aby využili těchto dotací,“ uvedl BNEF.

BNEF dále uvedl, že další růst poptávky ve druhém pololetí 2020 bude podpořen zejména poptávkou po prémiových elektromobilech, jako je Tesla Model 3, NIO ES6 či elektrické BMW řady 5, a dále opatřeními cílenými k podpoře lokálních prodejů elektromobilů.

„I přesto může Covid-19 a související ekonomické dopady zpomalit tempo zotavení poptávky, obzvláště proto, že rychlé zotavení poptávky po taxislužbách a dalších přepravních službách není pravděpodobné,“ dodal BNEF.

Celkové roční prodeje osobních elektromobilů v Číně by podle BNEF měly letos klesnout meziročně o 14 % na 932 tisíc kusů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.