Domů
Elektromobilita
Samsung chce rozšířit výrobu baterií pro elektromobily v Maďarsku
Bateriový systém využívaný ve vozidlech BMW i3. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lithium-Ion_Battery_for_BMW_i3_-_Battery_Pack.JPG

Samsung chce rozšířit výrobu baterií pro elektromobily v Maďarsku

Jihokorejská společnost Samsung SDI chystá investici za 942 miliard wonů (18 miliard Kč) do rozšíření své továrny na výrobu baterií pro elektrická auta v Maďarsku. S odvoláním na jednoho z představitelů společnosti to dnes uvedla agentura Reuters. Firma také v Maďarsku zvažuje výstavbu další továrny na baterie, o načasování případné stavby ale zatím nerozhodla.

Samsung SDI je dceřinou společností jihokorejského technologického giganta Samsung Electronics a dodává baterie automobilkám Ford Motor či BMW. Výrobu v Maďarsku firma zahájila v roce 2018, vyrobí tam ročně baterie pro 50.000 elektrických aut. Další továrny na baterie má v Koreji a Číně.

Firma v prohlášení pro regulační úřad uvedla, že její plně vlastněná maďarská dceřiná společnost zvýší kapitál vydáním akcií v hodnotě 404 miliard wonů. Samsung SDI také bude garantovat půjčku 538 miliard wonů pro její maďarskou dceřinou společnost, kterou použije na financování investice.

Samsung SDI není jedinou firmou, která rozšiřuje v Evropě výrobu baterií pro elektrická auta. Loni v lednu jihokorejská společnost LG oznámila, že plánuje do své továrny na baterie v Polsku investovat téměř 303 milionů eur (7,8 miliardy Kč).

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.