Spojené království chce zakázat prodej spalovacích motorů již do roku 2035

DomůElektromobilitaSpojené království chce zakázat prodej spalovacích motorů již do roku 2035

Spojené království plánuje plošný zákaz prodeje benzínových, dieselových a hybridních automobilů s platností od roku 2035, což je o pět let dříve, než se původně plánovalo. Tento krok, jehož účelem je plnění závazků na snižování emisí, chce vláda podpořit výstavbou dobíjecích stanic, které jsou při současné dominanci elektromobilů jako alternativy nutné pro přesvědčení zákazníků o přechodu z motorů spalovacích.

Tento krok vhledem k současnému stavu rozvoje automobilového průmyslu vede k jednoznačnému vítězství elektromobilů. Snížení počtu vozidel s konvenčním pohonem rovněž ubere ze zisku ropným velmocem.

Britský premiér Boris Johnson tímto krokem usiluje o zvýšení kreditu Velké Británie v rámci bojů proti změně klimatu a snižování emisí oxidu uhličitého a lidské odpovědnosti a podílu na globální změně klimatu.

Britská vláda bere rok 2035 jako nejzazší termín. Bude-li možné proces transformace urychlit, setká se s plnou podporou vlády.

Závazek bude třeba podpořit i rozvojem infrastruktury

Všeobecně celospolečenský závazek za snižování podílu dieselových motorů započal v roce 2015 na popud známého emisního skandálu společnosti Volkswagen. Trend plošného zákazu dieselových automobilů plánují již roku 2025 aplikovat starostové měst Paříže, Madridu, Mexiko City a Athén.

I přes zvýšený zájem o koupi elektromobilů ve Spojeném království, druhého největšího evropského trhu, tvoří 90 procent prodejů stále vozy s konvenčním spalovacím motorem.

Zákazníky od koupě neustále odrazují obavy z nedostatečně rozvinuté infrastruktury dobíjecích stanic. Tyto obavy se snaží britská vláda rozptýlit příslibem dotací na vybudování tisíce nových dobíjecích stanic.

Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují