Domů
Elektromobilita
Statkraft kupuje od Vattenfallu dobíjecí infrastrukturu pro elektromobily ve Spojeném království
ABB fast-charging station for electric vehicles launched at a Lidl store. Zdroj: ABB

Statkraft kupuje od Vattenfallu dobíjecí infrastrukturu pro elektromobily ve Spojeném království

Norská energetická skupina Statkraft posiluje svou pozici na poli dobíjecí infrastruktury pro elektromobily. Po nedávných akvizicích společností zaměřených na rozvoj a provozování dobíjecích stanic v Norsku a Německu nyní vstupuje na britský trh.

Statkraft podle zveřejněné tiskové zprávy převezme prostřednictvím své 100% vlastněné dceřiné společnosti Gronn Kontakt UK byznys Vattenfallu v oblasti dobíjecí infrastruktury pro elektromobily ve Spojeném království.

Společnost přitom nedávno posílila svou pozici na evropském trhu s dobíjecími stanicemi díky akvizicím norské společnosti Gronn Kontakt  a německých společností E-Wald a eeMobility.

„Zkušenosti Statkraftu s dobíjením v Norsku a Německu poskytují důvěru a zkušenosti pro vytvoření udržitelného a zákaznicky orientovaného byznysu ve Spojeném království,“ uvedl Anthony Hinde, vedoucí sekce elektromobility ve Statkraft UK.

Statkraft plánuje dodávat elektřinu pro akvírovanou dobíjecí infrastrukturu ve Spojeném království 100% z obnovitelných zdrojů spadajících do jeho tamního portfolia.

„Statkraft má ambiciózní růstové plány a ambici přispět k přechodu na dopravu poháněnou obnovitelnými zdroji ve Spojeném království. Dlouhodobé investice na britském trhu jsou klíčovou součástí naší strategie. Elektromobily změní evropskou elektroenergetiku a pokud máme dosáhnout bezemisní dopravy, musí být pro dobíjení elektromobilů používána obnovitelná energie,“ dodal David Flood, výkonný ředitel Statkraft UK.

Vedoucí sekce elektromobility ve Vattenfallu Tomas Björnsson k prodeji britského byznysu uvedl, že se Vattenfall bude i nadále zaměřovat na růst v oblasti dobíjecí infrastruktury pro elektromobily s cílem učinit využívání elektromobilů novým standardem napříč severozápadní Evropou.

„Opuštění britského trhu neovlivní náš pokračující růst na ostatních trzích, kde jsme aktivní, spíše nám umožní se na tyto trhy více změřit,“ dodal Björnsson.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Nová jako stará. Tedy alespoň cenově. Zlevňování modelů Tesly poškozuje trh s automobily, míní analytici
27. leden 2023, 13:24
Řidičům elektromobilů chybí řev motoru. Ferrari připravuje zesilovače
25. leden 2023, 15:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516