Domů
Emise CO2
IEA: Globální emise stále rostou, letos jsou opět na historickém maximu

IEA: Globální emise stále rostou, letos jsou opět na historickém maximu

Globální emise CO2 dosáhnou nejspíš v roce 2018 historického maxima. Minulý týden to predikovala Mezinárodní energetická agentura. Šance na omezení globálního oteplení o maximálně 1,5 nebo 2 stupně Celsia, což jsou cíle, ke kterým směřuje Pařížská dohoda a které ve své nedávné zprávě zevrubně popsal panel IPCC, se tak zdá být čím dál tím nižší.

Ředitel Mezinárodní energetické agentury (IEA) Fatih Birol vystoupil minulý týden na konferenci v Paříži, kde prezentoval agenturou zpracovaná data týkající se emisí skleníkových plynů. Oznámil, že analýzy dat za uplynulých devět měsíců letošního roku naznačují, že množství emisí vypuštěných do atmosféry letos opět překoná historické rekordy.

„Omlouvám se, ale nesu velmi špatné zprávy. Čísla jsou to opravdu zoufalá. … Emise za letošek opět stopnou a dosáhnou rekordní historické hodnoty.“

Fatih Birol na konferenci na polské ambasádě v Paříži.

Zpráva IPCC z října 2018 varuje, že lidstvo musí podniknout razantní změny v tom, jak vyrábí a spotřebovává energii, cestuje a staví budovy, aby nedošlo ke katastrofálním změnám životních podmínek na planetě. Další rozhovory týkající se opatření proti změnám klimatu budou vedeny na blížící se konferenci COP24 v Katowicích na začátku prosince. Ta má za úkol přinést shodu na konkrétnějších pravidlech k provádění Pařížské dohody, která byla přijata na konferenci COP v roce 2015. Prozatím je ale „bezzubá“ a právě Katowice mají přinést hmatatelnější opatření.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.