Domů
Akumulace energie
LG Chem a Tesla podepsaly smlouvu o dodávce baterií

LG Chem a Tesla podepsaly smlouvu o dodávce baterií

Americká automobilka Tesla Motors se dohodla se společností LG Chem na dodávce baterií pro plánovaný upgrade bateriových systémů elektromobilu Tesla Roadster. Potvrzením zpráv ze strany Tesly se krom vyjasnění spekulací otevírá prostor pro další významnější růst tohoto již tak velmi dynamického odvětví.

Dohoda mezi Teslou a LG Chem ukazuje na potřebu společnosti, kterou již pouze jeden dodavatel baterií, společnost Panasonic, není schopen objemem zásobování nadále udržitelně uspokojovat.

LG Chem je odnož společnosti LG Electronics zaměřující se právě na výrobu baterií. LG Chem je již dodavatelem baterií pro Chevy Volt, dále dodává baterie například automobilkám Audi, Ford a Renault.

Zatím není jasné, jak daleké plány Tesla s LG má. Jediným potvrzeným společným projektem je prozatím právě upgrade stávajících baterií do modelu Roadster a je samozřejmě otázkou, jestli bude v budoucnu další spolupráce a stane-li se LG Chem rovnocenným partnerem Tesly se společností Panasonic.

Upgrade proběhne ve větším rozsahu, než se dříve očekávalo

Stávající majitelé modelu Roadster již byli Teslou elektronickou formou informováni, že upgrade baterií, který byl avizován již před několika měsíci, bude nyní dostupný pro všechny ročníky výroby a ne pouze pro novější modely, jak se dříve předpokládalo. Toto oznámení je pravděpodobně důsledkem uzavřením dohod s LG Chem.

Více technických informací přidává Wall Street Journal, který kromě ceny upgradu poukazuje také na technickou stránku vylepšení. Dojezd Roadsteru by měl po výměně baterie a řadě dalších technických změn atakovat hranici 650 kilometrů, což je zhruba 35% nárůst.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.