Americká automobilka Tesla Motors se dohodla se společností LG Chem na dodávce baterií pro plánovaný upgrade bateriových systémů elektromobilu Tesla Roadster. Potvrzením zpráv ze strany Tesly se krom vyjasnění spekulací otevírá prostor pro další významnější růst tohoto již tak velmi dynamického odvětví.

Dohoda mezi Teslou a LG Chem ukazuje na potřebu společnosti, kterou již pouze jeden dodavatel baterií, společnost Panasonic, není schopen objemem zásobování nadále udržitelně uspokojovat.

LG Chem je odnož společnosti LG Electronics zaměřující se právě na výrobu baterií. LG Chem je již dodavatelem baterií pro Chevy Volt, dále dodává baterie například automobilkám Audi, Ford a Renault.

Zatím není jasné, jak daleké plány Tesla s LG má. Jediným potvrzeným společným projektem je prozatím právě upgrade stávajících baterií do modelu Roadster a je samozřejmě otázkou, jestli bude v budoucnu další spolupráce a stane-li se LG Chem rovnocenným partnerem Tesly se společností Panasonic.

Upgrade proběhne ve větším rozsahu, než se dříve očekávalo

Stávající majitelé modelu Roadster již byli Teslou elektronickou formou informováni, že upgrade baterií, který byl avizován již před několika měsíci, bude nyní dostupný pro všechny ročníky výroby a ne pouze pro novější modely, jak se dříve předpokládalo. Toto oznámení je pravděpodobně důsledkem uzavřením dohod s LG Chem.

Více technických informací přidává Wall Street Journal, který kromě ceny upgradu poukazuje také na technickou stránku vylepšení. Dojezd Roadsteru by měl po výměně baterie a řadě dalších technických změn atakovat hranici 650 kilometrů, což je zhruba 35% nárůst.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *