Domů
Akumulace energie
Výkon baterií pro regulaci frekvence v Německu prudce roste

Výkon baterií pro regulaci frekvence v Německu prudce roste

Kapacita bateriových systémů, které v Německu poskytují rychlou minutovou zálohu, neustále roste. V současnosti je instalovaný výkon baterií pro frekvenční regulaci v Německu 27 MW. Od uvedení do provozu prvního megawattu v roce 2012, tak narostl výkon těchto systémů o 2 600 %. 

Díky rychlé reakční době a rostoucí kapacitě i zvyšování životnosti baterií se z bateriových systémů stává atraktivní možnost pro regulaci soustavy. Naši západní sousedé mají k síti připojeno 10 takovýchto systému o celkovém instalované kapacitě 27 MW.

Vzhledem k stále rostoucímu instalovanému výkonu intermitentních obnovitelných zdrojů v soustavě, je pravděpodobné, že poptávka po regulační energii stále poroste.

O největším projektu v Feldhaimu o instalovaném výkonu 10 MW, jsem již informovali. V přehledné grafice přinášíme přehled dalších projektů, které umožňují regulaci soustav prostřednictvím bateriových systémů.

V grafu jsou uvedeny jednotlivé projekty a jejich instalovaný výkon v MW. Zdroj: http://www.gtai.de/

Domácí baterie

Dalším oblastí uplatnění bateriových systémů jsou německé domácnosti, především v kombinaci se střešními fotovoltaickými elektrárnami. Německá agentura pro obchod a investice (GTAI) na základě průzkumu trhu odhaduje, že v roce 2018 může být objem instalovaných bateriových systémů až 100 000 ročně. V roce 2014 si přitom bateriový systém pořídilo pouze 14 000 domácností.

Počet domácností, které již mají instalovaný fotovoltaický panel, je více než jeden milion. Investiční pobídky do instalace bateriových systémů ze strany německé vlády, jako jsou vládní dotace nebo půjčky s nízkým úrokem, budou hrát v příštích letech klíčovou roli v rozšiřování této technologie.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.