Westinghouse a Hyundai budou spolupracovat na reaktoru AP1000
Společnosti Westinghouse Electric Company a Hyundai Engineering & Construction (E&C) podepsaly dohodu o strategické spolupráci. Jejich cílem je spolupráce na globálních projektech elektráren designu AP1000.
Projekt AP1000 společnosti Westinghouse vychází z více než 60 let zkušeností s projektováním a provozem jaderných elektráren.
Jaderná elektrárna Vogtle 4 (září 2021). Zdroj: Georgia Power
Díky uzavřené dohodě má společnost Hyundai E&C příležitost při stavbě elektráren AP1000 od firmy Westinghouse předvést své schopnosti v oblasti inženýringu, nákupu a výstavby, uvedl generální ředitel společnosti Hyundai E&C Yoon Young-Joon.
"Osvědčená technologie AP1000 od Westinghouse je špičkou v oblasti bezpečnosti a provozní výkonnosti jaderných elektráren. Těšíme se na spolupráci se společností Hyundai E&C, globálním lídrem v oblasti EPC (Engineering, Procurement and Construction), na budoucích projektech elektráren AP1000, abychom společně pomohli zemím dosáhnout jejich cílů v oblasti dekarbonizace a energetické bezpečnosti," řekl David Durham, prezident společnosti Westinghouse Energy Systems.
Provozované a plánované reaktory AP1000
Společnost Westinghouse označuje reaktor AP1000 za reaktor generace III+ s plně pasivními bezpečnostními systémy. V současné době jsou v Číně provozovány čtyři bloky AP1000 - dva v Sanmenu a dva v Haiyangu - a dva bloky se dokončují také v lokalitě Vogtle, USA.
Dva bloky CAP1000 - čínská verze AP1000 - byly schváleny pro druhou fázi elektráren Sanmen a Haiyang a technologie AP1000 byla vybrána nebo se zvažuje také pro výstavbu v Indii, Polsku, České republice a dalších zemích.
Pasivní systém chlazení reaktoru AP1000. Zdroj: Westinghouse
Mohlo by vás zajímat:
JInými slovy americký Westinghouse je tak naplněný "affirmative action" minoritami že ta firma už není schopná existovat bez spolupráce s asijci.
Kde su tie stare dobre casy Ameriky ako garanta pokroku. Namiesto to sa chytili zaslej ulohy stalinskeho CCCP.
Není to náhodou tak, že ty reaktory v Číně si nakonec Číňané dostavěli sami?
Není to náhodou tak, že si to čínani dostavěli sami?
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se