Domů
Komoditní trhy
Britský těžař požádal tamní ministerstvo o úpravu regulace, aby mohl těžit více zemního plynu
Zdroj: Neptune Energy

Britský těžař požádal tamní ministerstvo o úpravu regulace, aby mohl těžit více zemního plynu

Ceny zemního plynu v tomto týdnu opět atakují nová historická maxima, přičemž každé navýšení nabídky by mohlo pomoci prudký růst velkoobchodních cen omezit. Těžař ropy a zemního plynu Neptune Energy v tomto týdnu oslovil britského ministra energetiky s žádostí o úpravu tamní regulace, která by společnosti umožnila zvýšit objem těženého plynu na úkor jeho kvality.

Ceny zemního plynu na začátku tohoto týdně opět prudce vzrostly poté, co ruský plynárenský gigant Gazprom v pondělní aukci zakoupil pouze malou část z nabízených přepravních kapacit přes Ukrajinu a Polsko pro nadcházející měsíc. Extrémně vysoké ceny zemního plynu a elektřiny již začínají mít dopad na schopnost některých dodavatelů plnit své závazky, kdy ve Spojeném království v posledních týdnech zbankrotovalo již několik dodavatelů.

Stejně tak vysoké ceny již dopadají na evropský průmysl. Příkladem může být americký výrobce hnojiv, oxidu uhličitého či dalších produktů CF Industries, který v minulém týdnu pozastavil výrobu ve svých dvou britských závodech. Chybějící produkce oxidu uhličitého začíná ohrožovat navázaná odvětví, díky čemuž se výrobce dohodl na finanční pomoci od britské vlády za částečné obnovení výroby.

Navýšit objem plynu dodávaného na britský trh, což by mohlo pomoci snížit tlak na tamní ceny, by mohl těžař Neptune Energy zvýšením těžby ze svých ložisek v Severním moři, avšak pouze za předpokladu úpravy regulace kvality dodávaného plynu. S žádostí se tak podle agentury Reuters, která měla k nahlédnutí zaslaný dopis, obrátil na tamního ministra energetiky Kwasiho Kwartenga.

„Okamžité přijetí navrhovaného zmírnění specifikace na základě nouzové situace by umožnilo využívat plyn s nižší výhřevností… To by umožnilo těžařům dodávat více plynu,“ uvedl podle agentury v dopise zaslaném ministru Kwartengovi předseda představenstva Neptune Energy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.