Domů
Německo
Němečtí Zelení jsou ochotní jít do vlády, jen pokud se uzavře 20 uhelných elektráren

Němečtí Zelení jsou ochotní jít do vlády, jen pokud se uzavře 20 uhelných elektráren

Strana zelených v Německu v pondělní oznámila, že uzavření 20 nejvíce znečišťujících uhelných elektráren bude podmínkou pro případný vstup strany po volbách do koalice se stranou Angely Merkelovou.

Zástupce Zelených Cem Ozdemir řekl, že by chtěl ukotvit boj proti změně klimatu jako základní “filozofii” příští německé vlády. Podle volebních průzkumů v zemi opět vyhraje Angela Merkel. Odhady se pohybují okolo 38 %, CDU tedy bude pravděpodobně po volbách, které proběhnou na konci září, hledat koaliční partnery a jednou z možností je i koalice se Stranou zelených a liberální FDP.

Sami zelení ovšem již o takové koalici sami pochybují, protože se jim nelíbí představa koaliční spolupráce s FDP. Ozdemir zdůraznil velké rozdíly mezi stranami a uvedl, že vedoucí člen FDP nedávno označil vazby mezi nedávnými extrémními klimatickými událostmi a změnou klimatu jako “falešné zprávy”.

To je pro stranu zelených zásadní problém. Ozdemir dále řekl, že by požadovali po každé vládě, ve které by seděli, aby se každoročně rozdělila 1 miliarda eur na zlepšení veřejné dopravy, cyklostezek a zlepšení systému obchodování emisních povolenek na celoevropském trhu.

“Budeme mluvit se všemi, ale ne o všem.” zástupce Strany zelených, Cem Ozdermir

Zelení mají u Němců podporu

Podpora Zelených v Německu není zanedbatelná, pohybuje se okolo 8 %. Co je ale zajímavější, dle průzkumu Forsy by polovina Němců uvítala, kdyby byli zelení součástí vlády. Sama Merkelová přitom navrhla, že by Německo nakonec mohlo zvážit vyřazení hnědouhelných elektráren. V tomto kroku je ovšem velmi opatrná, protože ví, že by tento krok zasáhl tisíce pracovních míst a zároveň po vyřazení jaderných elektráren jsou lignitové elektrárny pro Německo nepostradatelné.

Německo všeobecně již pociťuje dopad velkého podílu OZE v soustavě, například když paroplynová elektrárna Irsching nemohla být zakonzervována a proti vůli vlastníků musí být provozována k zajištění stability dodávek elektřiny.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.