Ve Francii proběhla již 4. aukce ze šesti plánovaných na podporu fotovoltaických elektráren. Tentokrát bylo vysoutěženo 720 MW s průměrnou cenou 58,2 EUR/MWh.

Francouzské ministerstvo oznámilo, že v aukci uspělo 103 projektů o celkovém instalovaném výkonu 720 MW. Velikost jednotlivých parků je mezi 0,5 a 30 MW. Vláda oznámila, že výsledná průměrná cena je 58,2 EUR/MWh, což znamená 5% snížení oproti třetímu kolu aukce, kde bylo vysoutěženo 500 MW výkonu za průměrnou cenu 61.6 €/MWh. Pokud se uvažují pouze parky většího rozsahu v rozmezí 5-17 MW, tak jejich průměrná cena byla v tomto kole 52 EUR/MWh, oproti 55,3 EUR/MWh v minulém kole.

Většina plánovaných nových zdrojů bude vybudována na jihu Francie. Nejvíce projektů, dohromady 48, bude vystavěno v regionech Occitanie a Nouvelle Aquitaine, výkonově půjde zhruba o 320 MW. Francouzský ministr životního prostředí je s výsledkem aukce spokojený a řekl, že obyvatelé všech regionů ve Francii mohou prosperovat z velkých fotovoltaických parků.

Francii čekají stále ještě dvě aukce, kde se bude soutěžit kolem 1,7 GW instalovaného výkonu, tedy v každém kole okolo 850 MW. Původně mělo být alokováno v každém kole 0,5 GW, ale s příchodem nové vlády v roce 2017 bylo rozhodnuto, že dojde k navýšení soutěžených objemů o 1 GW.

Vyrobená elektřina z nově instalovaných zdrojů není již vykupovaná distribučními společnostmi (hlavně EDF), na jejichž území se nachází, ale výrobci prodávají vyrobenou elektřinu přímo na energetické burze. Zároveň mají nárok na doplacení takové částky, aby v součtu obdrželi garantovanou výkupní cenu.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *