Domů
Obnovitelné zdroje
Ikea bude ve Španělsku prodávat solární panely
Zdroj: Pixabay
Zdroj: Pixabay

Ikea bude ve Španělsku prodávat solární panely

Švédský řetězec levného nábytku Ikea rozšíří počet zemí, ve kterých prodává solární panely, o Španělsko. Reaguje tak na rozhodnutí o zrušení solární daně.

V reakci na zrušení španělské solární daně před několika týdny, se švédský řetězec rozhodl pro prodej solárních panelů i na Pyrenejském poloostrově. V současnosti již lze fotovoltaické panely v obchodních domech Ikea koupit například v Anglii, Nizozemsku či Japonsku. Zatím ještě nebylo určeno konkrétní datum, kdy bude zahájen samotný prodej, již nyní je však jasné, že panely ve Španělsku budou levnější než v zahraničí. Pro orientaci, v Nizozemsku lze koupit solární set s 8 panely (cca 2,2 kWp) za 3250 €.

Ikea se již před několika lety zavázala, že chce do roku 2020 plně využívat pro svůj provoz obnovitelné zdroje energie. Proto i v Čechách instalovala na vybrané prodejny malé solární systémy.

“Vítáme zrušení solární daně ve Španělsku, která byla zbytečná, a toto je dobrá zpráva pro konečné spotřebitele. Závazek k OZE vyšel z naší strategie pro udržitelnost,” uvedl finanční ředitel IKEA Juvencio Maeztu

Obecně lze očekávat, že v jihoevropském Španělsku bude mít prodej solárních panelů ještě větší úspěch než v severských státech. Sice má Španělsko ve srovnání s nimi menší kupní sílu, na druhou stranu podle statistik Eurostatu mají španělské domácnosti pátou nejdražší elektřinu v Evropě a platí tak více než například Švédové, Angličané či Nizozemci. Míra osvitu se na jihu Evropy navíc pohybuje na dvojnásobných hodnotách oproti severu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se