New York sází na větrnou energii. Do roku 2035 chce disponovat elektrárnami o výkonu 9 GW

DomůObnovitelné zdrojeNew York sází na větrnou energii. Do roku 2035 chce disponovat elektrárnami o výkonu 9 GW

Představitelé amerického státu New York podepsali největší kontrakty pro větrné elektrárny v historii USA. Využívání energie z větrných elektráren je klíčovou součástí státní strategie pro dosažení úplné dekarbonizace všech svých energetických zdrojů do roku 2040.

Guvernér státu, Andrew Cuomo, ve čtvrtek zadal zakázky pro 2 projekty u lokality Long Island. Celkový instalovaný výkon obou projektů má činit 1,7 GW. Developery elektráren budou společnosti Equinor a joint venture společností Orsted a Eversource Energy. Po zhotovení by oba projekty měly zásobovat elektřinou až milion domácností.

Pro uskutečnění nejambicióznějšího plánu na dekarbonizaci v USA spoléhá guvernér Cuomo právě na projekty větrných elektráren. Po oznámení dvou nových kontraktů Guvernér podepsal zákon, jehož součástí je cíl pokrývat celou státní spotřebu energie z obnovitelných zdrojů. New Yorským finálním plánem je do roku 2035 disponovat větrnými elektrárnami o celkovém instalovaném výkonu 9 GW.

„Činy, které dnes podnikáme, budou těmi nejvýznamnějšími z těch provedených mou administrativou. Doslova určí to jaká bude či nebude naše budoucnost.“ – guvernér Andrew Cuomo

Výstavba nových větrných parků má trvat přibližně 4 roky

Projekt Joint Venture společností Orsted a Eversource, který nese název Sunrise Wind, má v lokalitě přibližně 48 kilometrů východně od Montauk Pointu vytvořit větrný park o celkovém výkonu 880 MW. Nový projekt se bude nacházet v blízkosti dalších dvou projektů – South Fork Wind Farm a Revolution Wind, které jsou rovněž spravovány společným úsilím obou společností. Turbíny má dodat Siemens Gamesa.

Druhý projekt, Empire Wind společnosti Equinor, má disponovat instalovaným výkonem 816 MW. Podle Thomase Brostroma, výkonného ředitele Orsted Americas má výstavba začít na začátku příštího roku poté co projekty obdrží potřebná povolení.

„Budeme si muset pospíšit, jestliže máme být v roce 2024 hotovi.“ – Thomas Brostrom, výkonný ředitel Orsted Americas

Zdroj úvodního obrázku: Elican

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují