Domů
Obnovitelné zdroje
První offshore větrný park v USA má být zprovozněn do konce roku

První offshore větrný park v USA má být zprovozněn do konce roku

První offshore větrný park ve Spojených státech roste u ostrova Block Island na východním pobřeží. Po svém dokončení, které je plánováno do konce letošního roku, má park dodávat výkon 30 MW, čímž by měl pokrýt až 90 % poptávky po elektrické energii na ostrově.

Celkem pět větrných turbín, každá o výkonu 6 MW, z dílny společnosti GE Renewable Energy má ročně dohromady dodat přibližně 125 GWh elektrické energie, tedy ekvivalent spotřeby 5000 tamních domácností.

„V průběhu posledních šesti let dokázal průmysl obnovitelných zdrojů snížit náklady na výrobu elektrické energie v onshore větrných farmách zhruba o 60 %, což vítr učinilo běžným a konkurenceschopným zdrojem ve srovnání s jinými formami výroby elektřiny. Naše pozornost je nyní zaměřena na offshore aplikace s cílem dosáhnout téhož.“

Jérôme Pécresse, generální ředitel společnosti GE Renewable Energy

Instalace podmořského kabelu pro připojení elektrárny má proběhnout v průběhu letošního jara, vztyčení pěti turbín poté v létě. Uvedení turbín do provozu a zahájení dodávek by mělo proběhnout v posledním čtvrtletí letošního roku.

Projekt Block Island se tak stane první offshore instalací u pobřeží Spojených států, které podle amerického Ministerstva energetiky nabízí pro instalovaný výkon offshore turbín potenciál až 4000 GW.

Zdroj úvodní fotografie: Department of Energy and Climate Change

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.