Domů
Elektrárny ve světě
V Austrálii zkombinují poprvé ve velkém měřítku FVE a baterie

V Austrálii zkombinují poprvé ve velkém měřítku FVE a baterie

Australská agentura pro obnovitelnou energii (Arena) poskytne podporu 17,4 mil. AUD (318 mil. Kč) na výstavbu 10,8MW fotovoltaické elektrárny kombinované s Li-Ion akumulátorem s kapacitou 5,3 MWh. Projekt společnosti Conergy se bude nacházet na severovýchodním pobřeží Austrálie. Uvedení do provozu je plánováno v prvním čtvrtletí příštího roku.

Solární elektrárna bude mít parametry 13 MWp/10,8MW (AC), na ploše 50 ha u města Lakeland se tak bude rozkládat 41 440 fotovoltaických panelů. Výkon úložiště bude 1,4 MW a jeho kapacita 5,3 MWh. Společnost Conergy předpokládá, že elektrárna vyrobí ročně více než 22,6 GWh.

Celkové náklady na výstavbu projektu jsou dle Conergy 42,5 mil. AUD (777 mil. Kč). Arena udělí dotaci, která pokryje více než 40 % nákladů, ve výši 17,4 mil. AUD na výstavbu. Vlastní projektové financování poskytne Norddeutsche Landesbank Girozentrale (Nord/LB) prostřednictvím dlouhodobého investičního úvěru se splatností 15 let.

„Zjistit jak ve velkém měřítku nejlépe kombinovat technologie fotovoltaické elektrárny a bateriového úložiště bude klíčové pro vstup OZE do našich sítí. Předpokládáme, že v nich bateriová úložiště budou v budoucnu hrát klíčovou úlohu,“ prohlásil Ivor Frischknecht, CEO australské agentury ARENA.

Výstavba by dle plánu měla začít během několika týdnů a spuštění elektrárny je pak plánováno na duben 2017.

Samotná stavba energetického komplexu zaměstná 50 pracovníků. Deset pracovníků pak najde v tomto komplexu zaměstnání minimálně na dobu předpokládané životnosti 20 let.

Testování ostrovního režimu

Účelem tohoto projektu je také výzkum různých provozních módů a ověření schopnosti pracovat v ostrovním režimu. V průběhu testů ostrovního režimu bude po dobu několika hodin město Lakeland napájeno pouze z FVE a bateriového úložiště.

ARENA si od tohoto konceptu slibuje větší spolehlivost dodávek a snížení závislosti na přenosové soustavě především v odlehlejších oblastech australského kontinentu.

Zdroj úvodního obrázku: conergy.com

Komentáře

(1)

Pete

23. březen 2017, 19:57

Krásný projekt. Jen nevím zda velikost baterie koresponduje s velikostí zdroje. Zajímavé bude i jak se elektrárna v ostrovním režimu vyrovná s požadavky na regulaci napětí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.