Domů
Elektrárny ve světě
V Británii vznikne největší offshore větrná farma na světě

V Británii vznikne největší offshore větrná farma na světě

Společnost DONG Energy se rozhodla pro rozšíření offshore větrné elektrárny Walney v Irském moři. Po dostavbě se tento větrný park stane největším na světě. Jen nově instalovaný výkon 650 MW přesahuje dosavadní největší větrný park London Array s 630 MW.

Umístění větrného parku Walney se zobrazením plánovaného rozšíření. Zdroj: http://www.dongenergy.com/

Elektrárna Walney leží mezi ostrovem Man a západním pobřežím Británie. Výkon padesáti stávajících instalovaných turbín je 367,2 MW. Plánovaná dostavba dalších 650 MW má být uvedena do provozu v roce 2018.

Titul největší offshore větrné elektrárny světa tak bude zajišťovat 87 větrných turbín společností Vestas ( 40 turbín o výkonu 8 MW) a Siemens (47 turbín o výkonu 7 MW).

Jedna z největších evropských energetických společností DONG má za cíl stát se jednoznačným lídrem v oblasti evropských offshore větrných elektráren.

“Výstavba rozšíření elektrárny Walney nás opět přiblíží k našemu cíli mít do roku 2020 celosvětově v provozu 6,5 GW v tomto typu větrných elektráren,” prohlásil Samuel Leupold, Executive Vice President DONG Energy.

Pokud jde o samotnou Velkou Británii, instalovaný výkon v offshore větrných elektrárnách přesahuje 5 GW, což je nejvíce ze všech zemí světa. Do roku 2020 plánuje Velká Británie tento výkon zdvojnásobit.

Offshore větrné elektrárny hrají hlavní úlohu v plánech Velké Británie zabezpečovat 15 % své celkové spotřeby energie v roce 2020 z obnovitelných zdrojů, větrné farmy umístěné na moři se na tomto cíli mají podílet z 50 %.

Celkem se v Británii vyrobí 33 TWh elektrické energie prostřednictvím všech typů větrných turbín (onshore i offshore), což je přibližně polovina roční spotřeby České republiky.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.