Schválení amerického zákona, který obsahuje restrikce vůči firmám a osobám podílejícím se na výstavbě plynovodu Nord Stream 2, lze čekat v brzké budoucnosti. Podle agentury Reuters to dnes v Kyjevě řekl ministr energetiky USA Rick Perry.

Projekt plynovodu Nord Stream 2, vedoucího z Ruska do Německa po dně Baltského moře, se setkal se silnou kritikou Spojených států a části evropských zemí. Důvodem je obava, že se tak zvýší závislost Evropské unie, pokud jde o plyn, na Rusku.

„Opozice vůči plynovodu Nord Stream 2 je ve Spojených státech stále živá a silná,“ řekl Perry na tiskové konferenci v ukrajinské metropoli, kam přijel na inauguraci nového prezidenta Volodymyra Zelenského.

Nord Stream 2. Zdroj: © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Ilustrační foto

„Senát Spojených států návrh zákona schválí, Sněmovna reprezentantů ho potvrdí a pak ho dostane prezident, který to podepíše, a budou sankce za Nord Stream 2,“ prohlásil přesvědčivě ministr.

Zmíněný návrh zákona předložili v úterý společně republikánský senátor Ted Cruz a jeho demokratická kolegyně Jeanne Shaheenová.

„Nord Stream 2 ohrožuje energetickou bezpečnost Evropy a národní bezpečnost Ameriky,“ zdůvodnil tento legislativní počin Cruz.

„Spojené státy zkrátka nemohou dovolit Rusku ovládnout energetickou budoucnost Evropy,“ dodal.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *