Domů
Plynárenství
KKCG podala nabídku na odkup všech aktiv innogy v Česku

KKCG podala nabídku na odkup všech aktiv innogy v Česku

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka podala ve čtvrtek nabídku na odkup všech aktiv české části energetické společnosti innogy. ČTK to dnes řekla mluvčí KKCG Dana Dvořáková. Cena aktiv může podle dřívějších odhadů analytiků činit kolem 100 miliard korun.

„Jsme přesvědčeni, že naše nabídka je atraktivní, nabízíme zajímavou prémii nad aktuální tržní cenu,“ uvedla dnes bez bližších podrobností Dvořáková.

Podle dubnových informací má o českou část innogy zájem také australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

Zájemci o česká aktiva innogy se začali objevovat v posledních týdnech na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy, kterou uzavřela mateřská firma RWE s konkurentem E.ON. Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků.

Komentáře

(2)

Petr

11. květen 2018, 15:17

Když si někdo vzpomene za jaké ceny se u nás privatizovalo i při zahraničních kupcích, jenom kvůli našemu označení za východní chuďase :(

To pak nebyl moc veký rozdíl proti rozdávání.

Tohle už jsou vysoké západní ceny, možná dokonce i vyšší od očekávačů hyperinflace.

Martin Pácalt

14. květen 2018, 09:42

Pamatuji si, že balík cca 80mld. Kč z privatizace plynárenské soustavy RWE měl jít za Zemanovy vlády na penzijní reformu. Reforma není, trubky již státními také nejsou. Dnes může mít strategický obor plynárenské soustavy ve vlastnictví sice firma registrovaná v Nizozemsku , ale jejíž majitel je alespoň původem Moravák. Karla Komárka osobně sice neznám, ale jeho MND má dobré podmínky pro zákazníky a celkem zaslouženě je přetahují ČEZu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.