Domů
Plynárenství
Nord Stream 2 učiní Německo závislým na Rusku, varoval opět Trump

Nord Stream 2 učiní Německo závislým na Rusku, varoval opět Trump

Plynárenství
37 komentářů
25. září 2018, 17:45
ČTK

Chystaný plynovod Nord Stream 2, který má přivádět zemní plyn z Ruska přímo do Německa, učiní Německo zcela závislým na ruské energii, řekl dnes americký prezident Donald Trump v projevu k Valnému shromáždění OSN v New Yorku. Budovaný plynovod spojí Německo s Ruskem po dně Baltického moře. Trump projekt opakovaně kritizuje, podle něj takto Moskva posílí svůj vliv v Evropě.

Rusko to popírá a Trumpův postoj považuje za pokus přinutit Evropany k nákupu amerického zkapalněného zemního plynu (LNG). Nový podmořský plynovod i již existující trasu Nord Stream 1 kritizují i některé další východoevropské státy, jako je Polsko nebo Ukrajina, které přijdou o část poplatků za tranzit ruského plynu do střední a západní Evropy.

Šéf Bílého domu již v červenci na summitu NATO obvinil Německo, že je zajatcem Ruska kvůli své energetické závislosti, a vyzval k zastavení prací na plynovodu Nord Stream 2, jehož stavbu řídí Rusko. Berlín tehdy Trumpova slova odmítl a uvedl, že je otevřen diverzifikaci svých energetických zdrojů.

Ilustrační foto

Náměstek amerického ministra energetiky Dan Brouillette před několika dny v rozhovoru s německým listem Bild uvedl, že americké společnosti by mohly začít dodávat do Německa zkapalněný zemní plyn nejpozději do čtyř let. Dodávky z USA by mohly ohrozit pozici Ruska, které má nyní na dovozu plynu do Německa podíl kolem 60 procent.

Brouillette uznal, že americký LNG bude dražší. Dodal však, že vstup amerických dodavatelů na německý trh stanoví pro ruský Gazprom a další dodavatele cenový strop. Státní Gazprom vede konsorcium, které staví Nord Stream 2.

Americký velvyslanec Richard Grenell německému listu řekl, že německá kancléřka Angela Merkelová Trumpa osobně ujistila, že Německo chce nakupovat LNG ze Spojených států.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Drahý plyn: vláda ví, že musí lidem pomoct, zvládne to ale státní správa?
18. květen 2022, 04:59
Teď máme zásobu plynu na tři až čtyři měsíce. Ovšem v zimě by to bylo méně, říká náměstek Neděla
17. květen 2022, 21:06
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(37)
loudil
25. září 2018, 18:18

Jestliže se některý stát zcela svobodně rozhodne pro dovoz určité suroviny z určitého státu, protože má pocit, že to pro něho bude výhodné, tak mu do toho ostatní nemají co kecat ! USA svrhly dvě jaderné bomby na civilisty v Hirošimě a Nagasaki a kolem 200 000 jich tam zavraždily. Kecali jsme jim my snad do tohoto svinstva ?? Nevím o tom ! Stalin se vůči japonským civilistům choval dalko -"férověji" .Jeho Rudá armáda 9.srpna 1945 udeřila v Severovýchodní Číně na japonskou Kuangtungzkou armádu / 1 000 000 mužů/ a během několika dní ji zcela deklasovala. I bez jaderných zbraní. USA v té době zase "deklasovaly" japonské civilisty. USA jsou jedinou zemí světa , která použila jaderné zbraně proti lidem. Takový stát nás nemá o čem poučovat. Smrdí to totiž pořádnou -"levárnou". Stejné jako se sankcemi proti Iránu. Židé v Izraeli mají ve skladech několik desítek jaderných bomb, jsou ale přátelé USA a tak se všichni musíme pokrytecky tvářit, že o tom jako by nevíme. Protože Izrael tak porušil úmluvu o nešíření jaderných zbraní. Kdyby se však pokusil bombu vyvinout Irán, tak musíme tak řvát, že Hooligens na utkání Sprata - Baník jsou jen slabý čajíček !

https://www.youtube.com/watch?v=TA00YYDyA98

loudil
25. září 2018, 19:53

Co ještě bude panu Trumpovi vadit ? V Chile má podíl mědi na exportu asi 60 %. Většina míří do komunistické Číny ,Čína je s podílem jedné třetiny největším trhem pro chilský export. Odsunula tak Amíky do - "patřičných mezí". Pane Trump, puknete vzteky ? Čína těží 90 % celosvětové produkce vzácných zemin, je tedy monopolním producentem. Tyto suroviny však mají strategický charakter ! Pane Trumpe , explodujete jako pouťový balonek ? Pane Bože ,komunisté a drží monopol ! Někteří lidé se snaží předělat světovou realitu. Naštěstí na to už nemají sílu. Bejvávalo !

https://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/cina-tezi-95-procent-kovu-vzacnych-zemin_191317.html

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/kontroverzni-rychlovak-spojil-hongkong-s-pevninskou-cinu_497023.html

Martin
25. září 2018, 20:13

russti komousi rozpoutali spolu s nemeckymi nacisty druhou svetovou valku, coz stvrdili spolecnou vojenskou prehlidkou nacistickeho wermachtu a komunisticky rudy armady 23.9.1939 v okupovane polskem brestu a skoro cely dalsi 2 roky komunisti z kremlu vyzyvali komunisty po celym svete, aby se neucastnili protinacistickeho odboje…

americani svrzenim atomovych bomb valku ukoncili, bez toho by misto 200tis obeti bylo obeti nekolik milionu a je otazka, jestli by byl takovy blok protisvrzeni daleko vetsich atomovych bomb, kdy napr nejvetsi rysska atomova bomba byla schopna vymazat z mapy sveta cely staty ..

xyz
25. září 2018, 21:17

Proč ta smlouva vznikla https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10026941-pakt-molotovribbentrop-23-srpen-1939 Japonci chtěli ukončit válku v květnu 45, měli jedinou podmínku beztrestnost císaře ,ale USA chtěli vyzkoušet atomovku v praxi, aby ukázali rusům svaly

loudil
25. září 2018, 23:11

Naše česká státní propaganda = rusofobní, hovoří až o spolupráci SSSR - Německo, když už byl SSSR Západem doslova odkopnut ve svých žádostech o uzavření společné dohody proti Berlínu. Hned po vstupu Wehrmachtu do Prahy = 15.3.1939 se SSSR začal ústy svého ministra zhraničí Litvinova zoufale snažit o uzavření paktu s Británií, Francií a Polskem proti Hitlerovi. SSSR byl odkopnut v bláhové naději Západu, že Hitler bude expandovat jen na Východ. Už r.1940 ale Frantíci poznali, jak se mýlili !! Kdyby na jaře 1939 Londýn a Paříž uzavřeli s SSSR protiněmecký pakt, byl by Hiter v září 1939 ihned ve válce na dvou frontách. A by nedal. Dá se tak bez nadsázky říci, že Londýn a Paříž mají na svědomí kolem 30 milionů mrtvých ve Druhé válce. Váka totiž mohla skončit už roku 1940 boji ve střední Evropě, Hitler by býval prohrál po pár měsících, nikoli až letech. SSSR nabízel Západu k okamžitému použití 100 divizí a 10 000 tanků proti Wehramchtu. Jeho nabídka byla odmítnuta.

Martin Hájek
26. září 2018, 12:27

Nevážený ruský trolle, s těmhle kecy jděte na Aeronet a neobtěžujte o seriózním energetickém serveru. Mimochodem pácháte svými vyjádřeními trestný čin obhajoby zločinů fašismu a komunismu a věřím, že správce tohoto serveru nebude podobné příspěvky nadále tolerovat.

loudil
26. září 2018, 16:54

TO : Hájek Jaký je váš názor na invazi 100 000 US žoldáků do Iráku 2003 pod vylhaným důvodem neexistujících zbraní hromadného ničení ?? Zařvalo tam potom 300 000 nevinných iráckých civilistů. Pokud "nemáte názor" či dokonce toto US masové vraždění schvalujete, pak pácháte trestný čin obhajoby genocidy iráckého národa, něco jako schvalování genocidy Arménů ! To, že tu napravuji lhaní našich českých sdělovacích prostředků snad neznamená nějkou obhajobu zločinů komunismu !! Nebýt Stalina, tak by jste ani Vy na tomto serveru nepřispíval, prostě by jste neexistoval. USA by Hitlera totiž neporazily. Správce tohoto serveru sem vložil svrchovaně politický příspěvek, týkající se politiky Rusko - Německé . Výpady Trumpa proti Němcům mají kromě ekonomického i silný podtext politický. Trump : "Německo je zajatcem Ruska. Moskva posílí svůj vliv v Evropě". To je přeci o politice !

xYz
26. září 2018, 17:39

Tak splňte svoji vlasteneckou a morální povinnost a udejte ho , jako se to dělalo za války a v padesátých letech.To co tam napsal je zhruba výtah z mého odkazu https://www.stream.cz/vylety-do-minulosti/10026941-pakt-molotovribbentrop-23-srpen-1939 zkuste se na to v klidu podívat a napsat s čím konkrétně nesouhlasíte P.S .tomu se říká diskuze

Martin Hájek
27. září 2018, 01:26

Jako obdivovatel Stalina nemáte ve slušné společnosti místo. Je mi na blití, že nějaký Čech může být takový dobytek jako Vy. Nebuďte srab, a sdělte nám své pravé jméno, vy jedno ubohé hovado.

karel horák
26. září 2018, 08:15

Sověti pro kapitulaci milionové armády zabili 80.000 Japonců a zemřelo při tom 10.000 sovětů, přičemž kaitulaci pomohlo i atomové bombardování Japonců Američany.

Američané pro kapitulaci sedmdesátimilionového Japonska zabili 150-200 tisíc Japonců, nula Američanů.

Jak počítám tak počítám, Američani jsou v počtu kapitulovaných na jednoho mrtvého více než třicetkrát úspěšnější...

Krom toho zapomínáte na jednu důležitou věc - Japonsko bylo agresorem a pachatelem zločinů proti lidskosti, v našich končinách méně známých, než těch německých, ani zdaleka však ne méně ohavných.

Stačí si vzít, že v Evropě začal druhou světovou Němec a Sovět = agresoři, v Asii pak ono Japonsko, oběti těchto zemí tedy nebudeme uvažovat (jdou na vrub sobě samým). Němec zabil cca 10 milionů mimo Německo, Sovět pár set tisíc v jím okupovaných zemích a Japonec jen v Číně 20 milionů, po připočtení Indočíny, Indie, Niozemské východní Indie a dalších, tak se lehce dostáváme k třiceti milionům.

Atomové bombardování bylo nutné pro záchranu jiných životů - Amerických životů. A jako Americký prezident měl Truman chránit životy především Amerických vojáků a civilistů, kor v boji proti agresorovi, což taky činil. A glorifikovat Stalina, že nepoužil atomovku, kterou neměl, jako nějakého lidumila není na místě, pod jeho vládou se děly jiná zvěrstva, jako např. zotročení Němců a dalších. Krom toho, mít ji dříve, než USA, tak jsem si jist, že se nebavíme jen o těchto dvou městech, ale dost dobře i o městech, které jsou k nám daleko blíže.

loudil
26. září 2018, 17:21

Zdá se vám být tedy dobré zabít 200 000 nevinných civilistů , když je to dobré pro vítězství ? Zajímavá úvaha. Němci mnohokráte bombardovali Londýn a Coventry zápalnými bombami, aby zabili co nejvíce civilistů a donutili Londýn kapitulovat. Můžeme tedy toto masové zabíjení civilistů pro - "dosažení vítězství" - považovat za obecně vhodný prostředek - "férového boje" ?? Co můžou dělat fašisté budeme dělat taky ??

Vláďa
28. září 2018, 06:49

Už zde bylo zmíněno vraždění Poláků v Katyni. Už se pozapomíná na předválečné čistky v armádě tehdejšího SSSR spojené s vyvražděním elitních velících kádrů. Ztráty armády ve válce odpovídaly velení neznalých a vojensky nevycvičených kádrů. Mnoho lidí bylo zavražděno v gulazích. Vraťme se k původnímu tématu. Pan Trump se chová jako hokynář. Potřebuje vytěžit a hlavně prodat suroviny z vlastního území. Momentálně je ve světě vyrovnaný stav. Tak musí udělat takový nátlak na produkční státy které vyváží stejnou komoditu aby snížily svoji produkci. Tím dojde k nárůstu ceny komodity a těžba na jeho území se stane ekonomickou. Ve světě je velký tlak na budování OZE které zároveň vytlačují ropu z trhu.

frank
26. září 2018, 10:56

Pan Loudil nějak opomněl dlouholetou spolupráci SSSR s Říší, nějak zapomněl na to, kde se cvičila německá tanková vojska a luftwaffe , zapomněl na to, jak SSSR ve spolupráci s Říší zničilo Polsko, zabralo části Rumunska , vyhrožovalo Bulharsku, zhabalo Pobaltské státy a zákeřně před vyhlášením války bombardovalo civilní Helsinky a pak napadlo Finsko.

Údajně " zoufalý spojenec" který po zabrání Polska věrně zásoboval nacionálně socialistické spojence, poskytoval německým lodím a ponorkám přístavy, luftwaffe letiště a dokonce tankoval německé kriegsmarině lodě při přepadu Norska....

Spojenec, který gestapu vydával vlaky odbojářů a uprchlíků před Hitlerem, spojenec který v Polsku a Pobaltí rozpoutal represe srovnatelné s nacistickými..... spojenec který pomohl vycvičit nacistické armády.

loudil
26. září 2018, 17:08

Nebýt Stalina nežil by jste dnes. O tom nepochybujte. Za Druhou světovou můžou ústupky Západu Hitlerovi. Když obsadil demilitarizované Porýní = nic. Když zavedl všeobecnou brannou povinnost = nic. 1938 - Anšlus Rakouska = Nic. Když chtěl Sudety = Dostal je ! Přijel 1939 do Prahy = Dostal ji. Když zaútočil na Poláka = Na Západě jen fraška místo Druhé fronty. 1940 - Když se přiblížil Áda k Paříži, tak se frantíci podělali strachy a prohlásili Paříž otevřeným městem a vyvěsili bílé prapory. Kdyby tohle udělal Leningrad, Moskva a Stalingrad tak vašnosto dnes místo Dobrý dnes zdravíte zdviženou pravicí.

Martin Hájek
27. září 2018, 01:36

Ty chudáku, přestaň tady falšovat historii, k tomu tenhle server fakt neslouží.

xYz
26. září 2018, 18:04

V rámci objektivity by jste mohl zmínit také dlouholetou ekonomickou spolupráci Německa s Anglií, USA atd, kde to částečně probíhalo přes třetí země i za války pod heslem "prach nesmrdí!Např Opel vlastnil GM

xYz
26. září 2018, 18:08

Oprava GM vlastnil Opel(od r 1929)

frank
26. září 2018, 21:24

Opel byl ovšem nácky vyvlastněn, podobně jako komunisté vyvlastnili privátní západní firmy u nás :)

Prachy nesmrděly ani SSSR které náckům poskytlo výcvikové prostory Rudé armády...

xzy
26. září 2018, 21:51

Z vašeho příspěvku vyplynulo, že s německem obchodovalo pouze rusko tak jsem to v rámci objektivity doplnil,že to byly i ostatní země, ostatně Hitler měl v Angli a USA hodně příznivců i ve vysokých kruzích.Opel byl značnou část války ušetřen bombardování na rozdíl od našich továren těsně před koncem války-bohužel

loudil
26. září 2018, 22:34

To:xYz Váš strem jsem už viděl před několika dny a vážím si jeho obsahu. Říká pravdu. Co třeba ?? V srpnu 1939 nabídl SSSR 136 !! divizí a 5000 děl a 10 000 tanků Londýnu a Paříži k boji proti Hitlerovi. Chtěl uzavřít třístrannou smlouvu :Londýn , Paříž ,Moskva o společné obraně. Moskva však byla odmítnuta a to bylo velkou chybou, což později uznal i Churchill. Hitler mohl totiž být vtažen do války na dvou frontách už roku 1939 místo až 1944. Nestihl by tedy obsadit : Dánsko, Norsko, Benelux, Jugoslávii, Řecko, Severní Afriku. Neroztáhl by se po celé Evropě odkud pak byl roky pracně vytlačován za cenu obřích ztrát. Stalin se po odmítnutí své nabídky zachoval maximálně prozíravě ve prospěch svého národa. = dohodl s Němci posunutí hranic SSSR o 200 až 300 km na Západ , což bylo pro jeho armádu velké plus při útoku Hitlera. Moskva tak byla pro Wehrmacht o 300 km dál.

Martin Hájek
27. září 2018, 10:25

Poláci tu Stalinovu prozíravost, která stála mimo jiné životy 20 tisíc polských důstojníků, kteří byli zavražděni na osobní Stalinův rozkaz, vidí trochu jinak, ty ubohý falšovateli dějepisu.

Milan Vaněček
26. září 2018, 18:18

Vážení, ignorujte ty politické kecy.

xyz
26. září 2018, 19:00

Bohužel ty politické kecy s energetikou a obchodem ůzce souvisí, historie je plná příkladů obchodních a skutečných válek na základě politických keců jednotlivců

loudil
26. září 2018, 23:02

Ono je to někdy zajímavé ! Důstojník SS a člen NSDAP Wernher von Braun, osobně vyznamenaný Adolfem Hitlerem za vývoj "Zázračné zbraně V-2" kterou nacisti v Londýně i jinde zabili stovky civlistů byl po válce převezen do USA , kde dostal občanství !! /SS Mann/ ,stal se státním úředníkem = osobou placenou ze státních peněz a byl pověřen vývojem obřích raket Saturn k cestě člověka na Měsíc. Když tento SS Mann dostal Američany roku 1969 na Měsíc, tak v USA nosili tohoto "Hitlerova člověka" na ramenou po New Yorku za výkřiků : ! Bravo ! Vivat !! Fajnovej chlap ! Braun = Náš vzor ! A US prezident mu připjal na hruď vysoké US státní vyznamenání. To od Hitlera si mezitím schoval von Braun do šuplíku. No i takové jsou dějiny !! SS Mann americkým národním hrdinou ! Být to u nás, tak by patrně tento SS Mann neprošel známým Lustračním zákonem a Češi by tak na Měsíci přistát nemohli ! Svět není černobílý jako si dnes někteří myslí. Realita je jinde.

P.S. Když nedávno vyhrál prezidentské volby v Egyptě diktátor generál Sísí, tak se ptal Český rozhlas jedné české podnikatelky trvale žijící v Egyptě co na tohle říká. Odpověď :"My Češi tady v Egyptě jsme velmi rádi ! 100 milionový Egypt potřebuje silnou ruku. Bude klid, pořádek, bezpečí a v podnikání se nám tak bude dařit". Tato dáma mi promluvila z duše. Pro moho zemí dnešního světa je lepší diktátor jak libeální demokracie. Viz : Egypt, Lybie, Sýrie, Irák, Afganistán,....atd.

Nacismus byl parádní svinstvo, na čele s Holocaustem. To ale neznamená nezabývat se historií i když je nám často nepříjemná.

https://www.youtube.com/watch?v=jGXavTLp5iQ

https://www.youtube.com/watch?v=gFTh0CIhpAk

Martin Hájek
27. září 2018, 01:33

Další hrdina XYZ. Asi bude potřeba trochu zpřísnit přihlašovací pravidla, protože počet ruských trollů narostl nad únosné meze.

xzy
1. říjen 2018, 12:38

Co konkrétně máte proti mým příspěvkům?To skutečně nemáte jiné argumenty a proto urážíte a vyhrožujete cenzůrou, chováte se jako úderníci v padesátých letech "Kdo nejde s námi jde proti nám"P.S. pro mě je důležitější obsah příspěvku a ne kdo ho napsal!

Martin Hájek
27. září 2018, 01:32

To co sem ten šmejd píše je úplně za čárou. To prostě tolerovat nejde a nejde k tomu mlčet.

Carlos
27. září 2018, 10:22

Souhlasím, něco se s tím musí udělat. Fakt je mi líto že tu bude skrz ruské tro(t)lly nutné zavést povinnou registraci, je to smutné. Ovšem nesmíme jim dovolit aby se volně množily, s tím jak noviny rušily právě z tohoto důvodu diskusi se trollové rozlézají na všechny ostatní weby kde je stále volná diskuse.

Nebojte, něco se s tím dá dělat.

"DON'T PANIC" ;)

loudil
27. září 2018, 11:35

Mít jiný názor než je ten "oficiální" je tedy trollismus ?? No to ale žijeme tedy v ČR v diktatuře ! Jiný názor než ten oficiální se kdysi stíhal také v Třetí říši, v SSSR a podobně ! Domníval jsem jsem se dosud, že po roce 1989 jsme vstoupili do- "jiné etapy". Do etapy , kdy se lidé můžou svobodně vyjadřovat na ulici, v zaměstnání, v novinách i na internetu. Bohužel jak vidím z těchto výzev ,je asi třeba dle některých "demokratů" potlačit svobodné názory tak, aby zase zůstal jenom ten jeden možný, tedy ten "oficiální". Dikatura se tedy po 30 letech částečné svobody opět vrací. Všichni v ČR jsou tedy povinni uznávat jediný výklad naší historie, musí mít k USA a NATO jediný možný vztah a to kladný, Rusko s Čínou musí naopak povinně zavrhovat jako zločinné režimy ...... a když toto český občan nebude dělat / na státní svátek USA 4.července bude muset do oken povinně vylepovat vlaječky USA/ , tak mu hrozí, že ho zbalí k výslechu nějaká nová česká STB ??? , snad BIS ? Trollování je snad to, když je někdo za tuto práci placen. To já tedy rozhodně nejsem ! Jediným důvodem proč píšu některé věci je to, že jsme opět upadli do povinného přepracování našich dějin v něčím zájmu. Asi před třemi roky jsem si např. ve vysílání ČT vyslechl tuto zprávu : Dnes 19.září si občané v Polsku připomínají jedno velmi smutné výročí. A to začátek Druhé války v Evropě, která začala útokem Ruska na Polsko." ČT jaksi zapoměla, že roku 1939 Rusko jako stát vůbec neexistovalo /SSSR/ a že Druhovu válku začal pan Hitler už 1.září. Bohužel toto lhaní ČT si všichni platíme částkou 135 Kč měsíčně. Považuji proto za svou občanskou povinnost vyvracet svými příspěvky lhaní našich státních médií. Vyvracet lži není v žádném případě trollování. Kdysi i církev Svatá považovala Husa za trolla, protože se pokoušel bojovat svými názory proti - "zavedným pořádkům". Jeho pokus neskončil dobře. Potírači pravdy ho upálili.

Carlos
27. září 2018, 12:53

Ne, ale to co předvádíte je trollismus jak z příruček ruských trollhauzů. Těch použitých věcí je zkrátka na náhodou až až.

Jan Veselý
27. září 2018, 12:59

Tož co, Carlosi a Martine? Zařadíme ho do skupiny "Troll, nekrmit!!!"???

Carlos
27. září 2018, 13:03

Jj.

Jenom nevím jestli to bude stačit aby se tu tak nepředváděl.

loudil
27. září 2018, 11:46

Nazývat dikutující "šmejdy" je pozoruhodné ! Patrně pracujete jako nějaký krmič krav. Mohu vás informovat že já jsem Ing. Když se někdo obrací ke sprostým nadávkám ostatním diskutujícím tak nemá žádné argumenty. Laskavě mi tedy vyvraťte jediné mé slovo z mého příspěvku o zaměstnání SS Manna Wernhera von Brauna ve státních službách USA v raketokosmickém průmyslu. Čekám. Když už jsem ten "šmejd".

Martin Hájek
28. září 2018, 12:37

Ne jestli jste inženýr tím hůře. Ovšem tituly charakter nikdy nikomu nezachránily. Vaše neustále falšování historie, příspěvky na hraně trestného činu, mě zcela opravňují vás takto nazvat a budu v tom i nadále pokračovat, na rozdíl do vás se totiž pod své příspěvky podepisuji svým jménem, za které se, na rozdíl od vás, nemusím stydět.

loudil
27. září 2018, 13:14

To : Carlos a Veselý : Od kultivovaného člověka, v případě , že se mu příspěvky jiného diskutujícího nelíbí bych očekával pouze dvě možné reakce a to tyto :

1. "Vážený kolego, asi jste si nevšiml, že na vláknu o energetice a ekonomice řešíte politiku. To patří poněkud jinam ,takže děkuji, nebudu na vás nijak reagovat."

2. "Uvádíte zde nepravdy ,viz. .... váš údaj o to mom a o tom vyvrací můj zdroj ten a ten.

Ovšem dočkal jsem se jen :"Šmejde".

Martin Hájek
28. září 2018, 12:40

Nikdo tu s vámi nehodlá diskutovat o druhé světové válce a podobně, což sem neustále taháte a při tom obhajujete střídavě zločiny nacismu a komunismu. Tak se běžte vyřádit na nějaký server, kde se probírá historie a budeme mít všichni klid.

Milan Vaněček
27. září 2018, 13:51

Internet má být svobodný, otevřený a demokratický. Na zdejším technickém webu doporučuji politické kydy ignorovat a trollování nekrmit.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se