Domů
Plynárenství
Novým předsedou Rady Českého plynárenského svazu se stal Martin Slabý

Novým předsedou Rady Českého plynárenského svazu se stal Martin Slabý

Novým předsedou Rady Českého plynárenského svazu (ČPS) je Martin Slabý (58), který zároveň působí jako předseda představenstva společnosti Pražská plynárenská Distribuce. Svaz o tom dnes informoval ČTK. Slabý ve funkci nahradil Jana Valentu, který byl předsedou Rady svazu od května 2015.

Nového předsedu Rady zvolil sjezd svazu. Ten také rozhodl, že místopředsedy Rady ČPS zůstávají jednatel provozovatele tuzemských plynovodů Net4Gas Radek Benčík, předseda představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček a předseda představenstva innogy Česká republika Martin Herrmann.

Nově byli do funkce místopředsedů zvoleni generální ředitel E.ON v České republice Martin Záklasník a ředitel úseku obchodu MND Lukáš Pokrupa.

„Klíčovým úkolem ČPS v následujících letech bude aktivní propagace a uplatnění zemního plynu jako významné a ekologické energetické komodity. Je potřeba jasně říci, že bez plynu nebudeme schopni nejen naplnit naše dekarbonizační závazky v energetice i dopravě, ale ani zajistit energetickou bezpečnost ČR, potažmo Evropy,“ uvedl dnes Slabý.

Ilustrační foto

„Využití zemního a jiných plynů by mělo být systematicky podporováno, nikoli omezováno,“ dodal.

Slabý vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze, má za sebou domácí a zahraniční postgraduální studia. Působil mimo jiné ve společnostech Net4Gas, Tractebel Engineering (GDF Suez) a ČKD Praha DIZ.

Český plynárenský svaz je nezávislé sdružení firem a odborníků působících v plynárenství a souvisejících oborech. ČPS navázal v roce 1992 na činnost svých předchůdců, kteří v tehdejším Československu založili v roce 1919 Československý plynárenský a vodárenský svaz a byli spoluzakladateli Mezinárodní plynárenské unie (IGU) v roce 1931. Svaz nyní sdružuje téměř 100 odborných sdružení a firem působících v plynárenství a asi 250 individuálních členů. Výkonnou ředitelkou ČPS je od října bývalá náměstkyně ministerstva průmyslu a obchodu Lenka Kovačovská.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.