Plynaři diskutují na Podzimní plynárenské konferenci
Podzimní plynárenská konference v Karlových Varech ve dvou dnech představí šest tematických bloků, ve kterých promluví přes 30 zástupců odvětví. Hlavním tématem jubilejního ročníku bude role plynů z pohledu národního energetického mixu i role plynů v Evropě, a to jak plynu zemního, tak plynů obnovitelných.
Včera začala Podzimní plynárenská konference, která je rámována otázkou dekarbonizace, podobně jako celá evropská energetika. Věnovat se bude tématům dekarbonizace, roli plynu v Evropě, zapojení plynů do českého energetického mixu, rozvoji vodíku a biometanu, evropské plynárenské legislativě a vlivu plynárenství na spotřebitele.
Zdroj: PPK
Po loňském roce, kdy tematicky organizátoři reagovali především na probíhající energetickou krizi a reflexi jejích dopadů na oblast plynárenství či zdroje plynu, se letos konference, kterou má dle očekávání navštívit více než 300 odborníků, plně soustředí na diskuzi kolem tzv. zelených plynů, kterých se dotkla i loni.
To všechno v roce, kdy došlo ke schválení legislativy označované jako plynárenský balíček, jejímž cílem je mimo jiné usnadnit integraci obnovitelných a nízkouhlíkových plynů do stávající plynárenské sítě.
„Modrý vodík“ přitom původně v rámci EU nedostává takovou politickou podporu, která se primárně zaměřuje na obnovitelný vodík, jenž má dekarbonizovat těžko absorbovatelná odvětví. Nedávno byl však zveřejněn návrh komisního delegovaného aktu k nízkoemisnímu vodíku, který je v České republice vnímán jako zásadní pro naplnění cílů spotřeby vodíku definovaných Aktualizovanou vodíkovou strategií.
Podzimní plynárenskou konferenci pořádá Český plynárenský svaz, který sdružuje přes dvě stovky nejvýznamnějších plynárenských organizací, jejichž zástupci na konferenci přednášejí a diskutují. Mezi řečníky jsou i zástupci ministerstva průmyslu a obchodu nebo konzultantských společností.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se