Domů
Plynárenství
Robert Fico: Nord Stream 2 je podraz na východní země EU

Robert Fico: Nord Stream 2 je podraz na východní země EU

„Několik měsíců zde byly diskuze v Evropské radě o tom, jak pomoci Ukrajině, aby zůstala tranzitní zemí a zároveň ji tak pomoci v zimních měsících.“

Robert Fico na společné konferenci s ukrajinským premiérem Arsenijem Jaceňukem

Gazprom nechce přepravovat plyn přes Ukrajinu

Díky Slovensku, které dopravuje plyn na Ukrajinu pomocí reverse-flow, se daří snižovat závislost Ukrajiny na ruských dodávkách plynu. Rusko považuje slovenský reverse-flow na Ukrajinu za porušení dohod.

K situaci se vyjádřil i polský prezident Andrzej Duda. Podle jeho slov dohoda Gazpromu a západních společností naprosto ignoruje zájmy Polska.

Ruský plyn momentálně pokrývá asi třetinu evropské spotřeby plynu. Více než polovina plynu Gazpromu směřujícího do Evropy je přepravována přes území Ukrajiny. Kvůli ukrajinské krizi a problémy s placením se Gazprom snaží najít alternativní cesty do Evropy, aby od roku 2019 nemusel plyn přepravovat přes Ukrajinu.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.