Domů
Plynárenství
Rosněfť koupí od Eni 30% podíl v egyptském nalezišti plynu

Rosněfť koupí od Eni 30% podíl v egyptském nalezišti plynu

Ruský ropný gigant Rosněfť koupí od italské energetické společnosti Eni třicetiprocentní podíl v obřím nalezišti plynu v egyptských pobřežních vodách. Zaplatí za něj 1,6 miliardy dolarů (přes 40 miliard Kč). Oznámila to dnes firma Eni. Dodala, že Rosněfť v rámci dohody získá rovněž opci na nákup dalšího podílu ve výši pěti procent.

Naleziště, které Eni objevila v loňském roce, by podle odhadů mělo ukrývat kolem 850 miliard krychlových metrů plynu. Podle Eni jde o dosud největší nález plynu ve Středozemním moři.

Prodej podílů v ropných a plynových polích je součástí snahy italského podniku zajistit si peníze na financování budoucího rozvoje a na výplatu dividend. V uplynulých čtyřech letech společnost Eni tímto způsobem získala zhruba 6,3 miliardy dolarů (zhruba 160 miliard Kč). V příštích dvou letech pak hodlá prodat aktiva v hodnotě pěti miliard eur (zhruba 135 miliard Kč), napsala agentura Reuters.

Pro Rosněfť je koupě podílu v egyptském nalezišti plynu dalším krokem při rozšiřování zahraničních aktivit. Státem vlastněná společnost Rosněfť je největším producentem ropy v Rusku.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.