Domů
Plynárenství
Itálie podle Draghiho snížila závislost na ruském plynu ze 40 procent na 25
Plynovod. Nová technologie zlevní břidlicový plyn. Ilustrační foto

Itálie podle Draghiho snížila závislost na ruském plynu ze 40 procent na 25

Plynárenství
6 komentářů
24. červen 2022, 23:18
ČTK

Itálii se podařilo snížit svou závislost na dovozu ruského plynu na 25 procent ze 40 procent v loňském roce. Uvedl to dnes italský premiér Mario Draghi po summitu Evropské unie. Ta se nyní potýká s omezováním dodávek plynu z Ruska, které přispívá k růstu cen energie.

„Opatření, která (italská) vláda zavedla od začátku války (na Ukrajině), začínají přinášet výsledky,“ řekl Draghi.

„Ruský plyn začínají nahrazovat jiní dodavatelé,“ dodal.

Itálie v dubnu v rámci snahy o snížení závislosti na Rusku podepsala dohodu o zvyšování dodávek z Alžírska. O dodávkách plynu jednala také s Katarem, Angolou, Kongem či Mosambikem, napsala agentura AFP.

Draghi rovněž upozornil, že Itálie pokračuje v přípravách na zimní sezonu. Přijatá opatření podle něj zaručují, že během zimy v Itálii nenastane v souvislosti s plynem žádná krize.

Italský premiér již několikrát navrhl, aby si členské země EU stanovily cenový strop pro nákup plynu z Ruska. Dnes uvedl, že o této myšlence by se mělo diskutovat na summitu představitelů skupiny velkých světových ekonomik G7, který začne v neděli.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(6)
Peter Zachara
24. červen 2022, 23:36

rozpravky pre pravovernych, nikto nema plynu nazbyt, ale Taliani to dokazali.Uctovnymi hratkami dokazeme ist do minusu. Ale my nechceme. Hykame (s) blahom.

Peter Zachara
25. červen 2022, 00:17

Ak občania členských krajín znížia teplotu na vykurovanie o dva stupne Celzia a zvýšia teplotu klimatizácie o dva stupne Celzia, dosiahnu podľa von der Leyenovej úsporu energie v objeme rovnajúcom sa všetkému zemnému plynu dodanému z Ruska plynovodom Severný prúd 1 (Nord Stream 1) s dĺžkou 1224 kilometrov vedúcim po dne Baltského mora.

Preco von der nie je riaditelkou zemegule a prilahleho vesmiru?

Aha, ona je CEO najvacsieho technologickeho gigantu.

Alebo je iba ubohou politickou, ktora zije z hykania (s) blahom.

Rejpal
25. červen 2022, 02:27

Dříve nebo později se staneme zcela nezávislý do dovozu energií z RF, jenže to co po tomto ukončení dovozu zůstane ? budou drahé energie , které se nevyhnutelně dostanou do cen všeho zboží no a EU by se tím stala nekonkurenceschopná na světovém trhu a tak klesne cena práce tedy životní úroveň občanů tím se to zase vyrovná. Nový zákazníci Ruska naopak zažijí pravý opak - Čína , Indie a další. Tento proces je v současné době praktiky nevyhnutelný.

Nemuselo se to stát, ale to by se většina naší populace nesměla chovat jako tupé stádo a musela by začít používat mozek, když chodí k volbám. Teď tupé stádo pod taktovou unie

vesele kráčí k zelené bídě budoucnosti.

petr
26. červen 2022, 09:41

Itálie by předně měla snížit svoji extrémní spotřebu zemního plynu. Jejich podíl zemního plynu pro výrobu elektřiny je alarmující a zde je poměrně velký prostor pro alternaci černým uhlím a OZE.

Pokud by to provedli (a oni to neprovedou, jsou to zamálisté ) pak by se vytvořil záchranný balík v objemu plynu spotřeby ČR, ale proč by to dělali, že ?

Pavel
26. červen 2022, 23:58

Jsem v Itálii na dovolené a pravda je, že solární panel aby tady člověk pohledal. Přitom slunce paří každý den... Je to obrovská ostuda takto nevyužité příležitosti. Ovšem s tím černým uhlím, to tedy nevím, v čem by to měli pálit.

Jan Veselý
27. červen 2022, 08:45

Tož, dělají ve fotovoltaice 25 TWh/rok, to není úplně zanedbatelné. Problém je v tom, že v Itálii ostudně nezvládli FV boom okolo roku 2010, velmi podobně jako ČR. A stejně, jako v ČR, následovala reakce ve stylu "ode zdi ke zdi". Ale dal bych jim pár let, ono se to utřepe a vydá se to na podobnou trajektorii jako ve Španělsku.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516