Domů
Plynárenství
Itálie podle Draghiho snížila závislost na ruském plynu ze 40 procent na 25

Itálie podle Draghiho snížila závislost na ruském plynu ze 40 procent na 25

Plynárenství
6 komentářů
24. červen 2022, 23:18
ČTK

Itálii se podařilo snížit svou závislost na dovozu ruského plynu na 25 procent ze 40 procent v loňském roce. Uvedl to dnes italský premiér Mario Draghi po summitu Evropské unie. Ta se nyní potýká s omezováním dodávek plynu z Ruska, které přispívá k růstu cen energie.

„Opatření, která (italská) vláda zavedla od začátku války (na Ukrajině), začínají přinášet výsledky,“ řekl Draghi.

„Ruský plyn začínají nahrazovat jiní dodavatelé,“ dodal.

Itálie v dubnu v rámci snahy o snížení závislosti na Rusku podepsala dohodu o zvyšování dodávek z Alžírska. O dodávkách plynu jednala také s Katarem, Angolou, Kongem či Mosambikem, napsala agentura AFP.

Draghi rovněž upozornil, že Itálie pokračuje v přípravách na zimní sezonu. Přijatá opatření podle něj zaručují, že během zimy v Itálii nenastane v souvislosti s plynem žádná krize.

Italský premiér již několikrát navrhl, aby si členské země EU stanovily cenový strop pro nákup plynu z Ruska. Dnes uvedl, že o této myšlence by se mělo diskutovat na summitu představitelů skupiny velkých světových ekonomik G7, který začne v neděli.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Biometan může nahradit ruský plyn v autobusech. Města v něm vidí soběstačnost
11. srpen 2022, 17:44
U koho jsou energie nejlevnější a na jak dlouho podepsat smlouvu? HN srovnaly nabídky největších dodavatelů elektřiny a plynu
10. srpen 2022, 18:06
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(6)
Peter Zachara
24. červen 2022, 23:36

rozpravky pre pravovernych, nikto nema plynu nazbyt, ale Taliani to dokazali.Uctovnymi hratkami dokazeme ist do minusu. Ale my nechceme. Hykame (s) blahom.

Peter Zachara
25. červen 2022, 00:17

Ak občania členských krajín znížia teplotu na vykurovanie o dva stupne Celzia a zvýšia teplotu klimatizácie o dva stupne Celzia, dosiahnu podľa von der Leyenovej úsporu energie v objeme rovnajúcom sa všetkému zemnému plynu dodanému z Ruska plynovodom Severný prúd 1 (Nord Stream 1) s dĺžkou 1224 kilometrov vedúcim po dne Baltského mora.

Preco von der nie je riaditelkou zemegule a prilahleho vesmiru?

Aha, ona je CEO najvacsieho technologickeho gigantu.

Alebo je iba ubohou politickou, ktora zije z hykania (s) blahom.

Rejpal
25. červen 2022, 02:27

Dříve nebo později se staneme zcela nezávislý do dovozu energií z RF, jenže to co po tomto ukončení dovozu zůstane ? budou drahé energie , které se nevyhnutelně dostanou do cen všeho zboží no a EU by se tím stala nekonkurenceschopná na světovém trhu a tak klesne cena práce tedy životní úroveň občanů tím se to zase vyrovná. Nový zákazníci Ruska naopak zažijí pravý opak - Čína , Indie a další. Tento proces je v současné době praktiky nevyhnutelný.

Nemuselo se to stát, ale to by se většina naší populace nesměla chovat jako tupé stádo a musela by začít používat mozek, když chodí k volbám. Teď tupé stádo pod taktovou unie

vesele kráčí k zelené bídě budoucnosti.

petr
26. červen 2022, 09:41

Itálie by předně měla snížit svoji extrémní spotřebu zemního plynu. Jejich podíl zemního plynu pro výrobu elektřiny je alarmující a zde je poměrně velký prostor pro alternaci černým uhlím a OZE.

Pokud by to provedli (a oni to neprovedou, jsou to zamálisté ) pak by se vytvořil záchranný balík v objemu plynu spotřeby ČR, ale proč by to dělali, že ?

Pavel
26. červen 2022, 23:58

Jsem v Itálii na dovolené a pravda je, že solární panel aby tady člověk pohledal. Přitom slunce paří každý den... Je to obrovská ostuda takto nevyužité příležitosti. Ovšem s tím černým uhlím, to tedy nevím, v čem by to měli pálit.

Jan Veselý
27. červen 2022, 08:45

Tož, dělají ve fotovoltaice 25 TWh/rok, to není úplně zanedbatelné. Problém je v tom, že v Itálii ostudně nezvládli FV boom okolo roku 2010, velmi podobně jako ČR. A stejně, jako v ČR, následovala reakce ve stylu "ode zdi ke zdi". Ale dal bych jim pár let, ono se to utřepe a vydá se to na podobnou trajektorii jako ve Španělsku.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se