Domů
Plynárenství
Němečtí ekologové žádají zrušení povolení pro plynovod Nord Stream 2

Němečtí ekologové žádají zrušení povolení pro plynovod Nord Stream 2

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) dnes požádala Spolkový úřad pro lodní dopravu a hydrografii (BSH) o zrušení stavebního a provozního povolení pro plynovod Nord Stream 2, který má přivádět zemní plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Informovala o tom agentura DPA.

DUH ve své žádosti mimo jiné upozorňuje, že v předchozím schvalovacím řízení nebyly posouzeny dopady projektu na ochranu klimatu. Požaduje, aby se tyto dopady dodatečně posoudily a výstavba plynovodu byla prozatím zastavena. BSH potvrdil, že žádost obdržel. Dodal, že ji pečlivě prozkoumá.

Ruský velvyslanec v Německu Sergej Něčajev podle DPA nicméně vyjádřil přesvědčení, že Nord Stream 2 bude letos dokončen. Gubernátor Leningradské oblasti Alexandr Drozděnko podle agentury TASS uvedl, že plynovod začne již příští týden testovat svůj provoz. Společnost Nord Stream 2 nicméně nové informace o postupu výstavby odmítla poskytnout. Uvedla pouze, že na konci března byl plynovod hotov z 95 procent, napsala agentura Reuters.

Plynovod v délce zhruba 1200 kilometrů má do Evropy transportovat 55 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně. Nynější podmořský plynovod Nord Stream, který je v provozu od roku 2011, má stejnou kapacitu. Plyn z projektu Nord Stream 2 má využívat i Česká republika, která se na něj napojí prostřednictvím nového plynovodu Eugal.

Projekt Nord Stream 2 dlouhodobě kritizují Spojené státy, podle kterých zvýší ruský politický a ekonomický vliv na Evropu. Ačkoliv Washington s výstavbou plynovodu nadále nesouhlasí, oznámil nedávno, že nakonec neuvalí již nachystané sankce na firmu Nord Stream 2 a na jejího výkonného ředitele. Podle šéfa americké diplomacie Antonyho Blinkena nicméně USA chystají postihy vůči ruským lodím a společnostem, které stavbu provádějí.

Komentáře

(3)

Josef

2. červen 2021, 21:02

Plynovod začíná testovat svůj provoz, takže to znamená, že je hotový.

Jinak zelení jsou úžasní nejdříve chtějí zavřít uhlí i jádro a prosazují plyn a ten chtějí místo přímou linkou dopravovat přes moře tento plyn dopravovat přes Ukrajinu , Slovensko , ČR nebo Bělorusko a Polsko. Všem těmto zemím chtějí platit poplatky. Nevím co to má společného s ekologií, ale vím co to má společného s korupcí.

Ivan Novák

2. červen 2021, 21:36

Podle pohybu Fortuny a Akademika Čerského možná ještě 10-20 mořských majlí zbývá, s tím by skutečně mohli být za týden nebo dva hotovi. Testovat stanice na pobřeží asi mohou začít v předstihu.

Vlada

3. červen 2021, 10:01

Fortuně zbývá práce na lince B tak do soboty. Čerskij má před sebou ještě kus práce. Je technicky možné, že by Fortunu nasadili na linku A z druhé strany od pobřeží, aby to šlo rychleji?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.