Domů
Ropa
E.ON dokončil prodej svých aktiv v Severním moři

E.ON dokončil prodej svých aktiv v Severním moři

E.ON prodal poslední část svých aktiv v Severním moři za 120 milionů dolarů britské společnosti Premier Oil. Společnost chce prodejem aktiv snížit svůj dluh až o 620 milionů dolarů. Premier Oil z prodeje ihned těží díky své pozici v britském daňovém prostředí.

E.ON ustupuje z oblasti průzkumu nových potenciálních nalezišť ropy a zemního plynu. Takto si lze dle deníku The Guardian vyložit chování energetického giganta, který prodejem aktiv v Severním moři získá 120 milionů dolarů. E.ON k prodeji řekl, že získané finance by měly mít zásadní dopad na snížení jeho dluhu v který dosahuje 2 miliard dolarů.

„Tato transakce jenom dále posílila naše finanční portfolio a poskytuje nám flexibilitu k implementaci naší strategie a přeskupení skupiny. Premier má ve Velké Británii dlouhou historii a jsme přesvědčeni, že společnost bude navazovat na tento úspěch i v budoucnu.“

Michael Sen, finanční ředitel společnosti E.ON

Větší plánovaný prodej svých aktiv oznámil E.ON již v létě minulého roku. Poslední transakcí dokončila německá společnost proces prodávání svého majetku v Severním moři. Zřejmě největší prodej uskutečnila společnost v říjnu 2015, kdy prodala majetek v hodnotě 1,6 miliardy dolarů ruskému miliardáři.

Sílící hráč Premier Oil

Aktiva německého giganta, která se skládají především z vydaných licencí, koupila nezávislá britská společnost Premier Oil. Premier Oil sídlí v Londýně a orientuje se především na průzkum nových potencionálních těžařských oblastí v Severním moři, jihovýchodní Asii, u Pákistánu a Falkland.

Britská společnost již delší dobu profituje z nákupu aktiv z oborů zabývajících se ropou a zemním plynem díky současným nízkým cenám. Prodej ještě musí projít přes britské regulátory a akcionáře Premieru. Dokončení prodeje se odhaduje na první polovinu letošního roku.

Zdroj úvodní fotografie: offshoreenergytoday.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.