Domů
Ropa
Těžba ropy v Rusku zůstala již třetí měsíc beze změny

Těžba ropy v Rusku zůstala již třetí měsíc beze změny

Těžba ropy v Rusku zůstala v červenci už třetí měsíc za sebou na hodnotě 10,95 milionu barelů denně, uvedlo dnes ruské ministerstvo energetiky. Rusko tak plní své závazky vyplývající z dohody o snížení těžby s dalšími předními producenty, jejímž cílem je podpořit světové ceny ropy.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední producenti ropy v čele s Ruskem se koncem loňského roku dohodli, že v první polovině letošního roku sníží těžbu ropy o téměř 1,8 milionu barelů denně.

Chtějí tak podpořit růst cen suroviny na světových trzích. Rusko slíbilo, že sníží do konce dubna těžbu ropy celkem o 300.000 barelů denně z říjnových 11,25 milionu barelů. V květnu se producentské země dohodly na prodloužení dohody o snížení těžby do března 2018.

V tunách se celková těžba zvýšila na 46,309 milionu tun z červnových 44,801 milionu tun. Denní těžba však byla stejná, protože červenec měl o jeden den více.

Vývoz ropy z Ruska prostřednictvím ropovodů se snížil na 4,099 milionu barelů denně z 4,131 milionu barelů v červnu.

Většina předních ruských ropných firem v červenci těžbu snížila nebo zmrazila, uvedla agentura Reuters. Výjimkou byly firmy Gazprom Něfť, Novatek a největší producent Rosněfť.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.