Domů
Ropa
Těžba ropy v Rusku zůstala již třetí měsíc beze změny

Těžba ropy v Rusku zůstala již třetí měsíc beze změny

Ropa
Bez komentáře
2. srpen 2017, 12:47
ČTK

Těžba ropy v Rusku zůstala v červenci už třetí měsíc za sebou na hodnotě 10,95 milionu barelů denně, uvedlo dnes ruské ministerstvo energetiky. Rusko tak plní své závazky vyplývající z dohody o snížení těžby s dalšími předními producenty, jejímž cílem je podpořit světové ceny ropy.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další přední producenti ropy v čele s Ruskem se koncem loňského roku dohodli, že v první polovině letošního roku sníží těžbu ropy o téměř 1,8 milionu barelů denně.

Chtějí tak podpořit růst cen suroviny na světových trzích. Rusko slíbilo, že sníží do konce dubna těžbu ropy celkem o 300.000 barelů denně z říjnových 11,25 milionu barelů. V květnu se producentské země dohodly na prodloužení dohody o snížení těžby do března 2018.

V tunách se celková těžba zvýšila na 46,309 milionu tun z červnových 44,801 milionu tun. Denní těžba však byla stejná, protože červenec měl o jeden den více.

Vývoz ropy z Ruska prostřednictvím ropovodů se snížil na 4,099 milionu barelů denně z 4,131 milionu barelů v červnu.

Většina předních ruských ropných firem v červenci těžbu snížila nebo zmrazila, uvedla agentura Reuters. Výjimkou byly firmy Gazprom Něfť, Novatek a největší producent Rosněfť.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Změny v dodávkách ropy do Česka: odpadl Kazachstán, náhradním zdrojem je Saúdská Arábie
16. srpen 2022, 04:30
Saúdskoarabský ropný gigant Aramco vydělal za čtvrtletí 1,2 bilionu korun
15. srpen 2022, 13:48
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se