Domů
Elektrárny v Evropě
Itálie do konce roku 2025 ukončí provoz uhelných elektráren

Itálie do konce roku 2025 ukončí provoz uhelných elektráren

Itálie hodlá do roku 2025 postupně vyřadit z provozu uhelné elektrárny. Vyplývá to z dokumentu k nové energetické strategii země, který dnes projednával parlament. Cílem je do roku 2030 pokrýt 27 procent energetické spotřeby z obnovitelných zdrojů. Informovala o tom agentura Reuters.

Ministr energetiky Carlo Calenda už požádal provozovatele přenosové soustavy Terna, aby definovala potřeby infrastruktury.

Největší italská elektrárenská společnost Enel už dříve oznámila, že nebude investovat do nových uhelných elektráren. Jak uvedl portál e3g.org, společnost, v níž si stát drží podíl 25 procent, slíbila už v březnu 2015 postupně odstavit své elektrárny spalující uhlí.

Ilustrační foto

Z 11 uhelných elektráren, které jsou v zemi v provozu, jich Enel vlastní sedm. V poslední době se společnost prosadila ve sféře obnovitelných zdrojů.

Strategie, kterou má parlament schvalovat na počátku listopadu, počítá rovněž s urychlením zavádění motorových vozidel na alternativní paliva. V roce 2020 by v Itálii mělo stát na 19.000 nabíjecích stanic.

Komentáře

(4)

Josef

24. říjen 2017, 21:10

Itálie je největším dovozcem el. energie v Evropě , odstavovat v této situaci cokoli může pro Itálii znamenat koaps energetiky, rozvoj OZE je v posledních letech v Itálii fakticky mizivý.

Martin Hájek

24. říjen 2017, 22:07

Ale Josefe, proč sem taháte fakta. O tom přece politika vůbec není. Je třeba být ambiciózní a zachránit planetu. Nějaké přízemní starosti, jestli to italská síť ustojí, nemají ve srovnání se záchranou světa žádnou hodnotu, to přece musíte sám uznat.

Jan Veselý

25. říjen 2017, 09:01

ENEL, resp. jeho divize ENEL Green Power je jeden z nejúspěšnějších světových investorů do větrných a fotovoltaických elektráren. Je příjemné, že opouští strategii typickou pro velké utility, kdy na domácím hřišti žárlivě chrání své tepelné elektrárny zatímco všude jinde masivně investuje do OZE.

Asi za to může i to, že velká část uhelných elektráren v Itálii už patří jednomu českému hejlovi.

Jestli to v Itálii myslí vážně poznáme tak, že začnou vypisovat jednu aukci na výkon za druhou a přestanou šikanovat střešní fotovoltaiku.

frank

25. říjen 2017, 10:46

Ono to chce občas prověřit fakta, ať dělám co dělám, tak vidím že hejl má naprostou většinu plynových a POUHOU jednu jedinou a to pouze částečně závislou ( 1/3 výkonu) na uhlí :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.