Domů
Společnosti ve světě
Apple vyjednává s BMW o využití modelu i3 jako předlohy svého vlastního elektromobilu iCar

Apple vyjednává s BMW o využití modelu i3 jako předlohy svého vlastního elektromobilu iCar

Apple projevil zájem o využití modelu BMW i3 jako předlohy svého vlastního elektromobilu iCar. Obě společnosti jsou ve fázi vyjednávání.

Zprávy o záměru společnosti Apple o zapojení se do automobilového průmyslu vyšly na veřejnost již na začátku letošního roku. Pravdivost byla potvrzena samotným šéfem Applu Timem Cookem s tím, že na projektu se pracuje již rok. Tým pracovníků projektu je složen z klíčových osob společnosti Apple a nově přijatých zkušených pracovníků z automobilového průmyslu.

Podle červencového čísla Manager Magazine se představitelé Applu v čele s Timem Cookem setkali s pracovníky BMW v Lipsku. Podle zpráv se jednalo zejména o využití karoserie modelu, zvláštní zájem ze strany Applu byl o uhlíková vlákna používaná v BMW.

Okopírování BMW na ohrožení pozice Tesly S určitě stačit nebude

BMW i3 je automobil s velmi dobrou dojezdovou vzdáleností okolo 130 kilometrů, navíc může být rozšířen o spalovací motor pro zvýšení dojezdu při delších cestách. Je ovšem nutno objektivně říct, že parametry nového elektromobilu od Applu budou muset být nadstandardní. Nebude lehké konkurovat průkopníkovi kategorie, tedy Tesle S, a to v dojezdu, dynamice, ani užitné hodnotě. Tesla navíc disponuje sítí rychlonabíjecích stanic, což je rovněž faktor, který je třeba brát v úvahu a na který se Applu bude velmi těžko reagovat.

Pokud chce tedy Apple výrazněji uspět na trhu, bude se muset posunout značně kupředu a přijít s něčím, čím bude Tesle reálně konkurovat. Jedno z es, kterým by se Apple mohl předvést, je zařazení prvku „autopilota“, tedy představení jakéhosi autonomního automobilu, který se do značné míry obejde bez lidského zásahu. O zvládnutí této technologie se ovšem usilovně snaží například i společnosti Google a Tesla.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se