Domů
Společnosti ve světě
Finská Fortum zahájila nabídku na převzetí německé Uniper

Finská Fortum zahájila nabídku na převzetí německé Uniper

Finská energetická společnost Fortum zahájila nabídku na úplné převzetí německé firmy Uniper za osm miliard eur (208,3 miliardy Kč). Vedení Uniperu je proti nabídce, hlavní akcionář firmy, německý E.ON, ale s převzetím souhlasí a nabídku podpořila.

E.ON souhlasil, že prodá firmě Fortum svůj podíl 46,7 procenta za cenu 22 eur za akcii. Stejnou cenu nabízí Fortum i dalším akcionářům.

Uniper se oddělil od společnosti E.ON a zahrnuje její bývalé aktivity v oblasti konvenční výroby elektřiny a obchodů s elektřinou. Loni v září firma vstoupila na burzu.

Uniper má širokou škálu majetku, který je pro Fortum velmi cenný, například vodní a jaderné elektrárny ve Švédsku a elektrárny v Rusku. Analytici a bankéři spekulují, že Fortum by mohla rozdělit Uniper a část majetku, jako jsou elektrárny v Německu, prodat, napsal list Financial Times.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.