Domů
Společnosti ve světě
Microsoft chce využívat 50 % elektřiny z OZE do roku 2018

Microsoft chce využívat 50 % elektřiny z OZE do roku 2018

Rob Bernard, hlavní stratég pro životní prostředí v Microsoftu, ve svém článku pro Microsoft Green Blog uvedl, že vstupujeme do čtvrté průmyslové revoluce, která se ponese ve znamení dat. Při této příležitosti připomněl cíle v oblasti obnovitelných zdrojů, které si společnost Microsoft stanovila v první polovině letošního roku.

Čtvrtá průmyslová revoluce, nebo též Průmysl 4.0, je spojen s digitalizací průmyslu a využíváním cloudových uložišť. Významnou roli v této době hrají a budou hrát datová centra, která jsou velmi energeticky náročná.

Velké technologické společnosti, jako je AppleGoogle nebo Facebook, se předhánějí v budování zelených datových center, které využívají elektrickou energii z obnovitelných zdrojů. Pozadu v tomto soupeření nezůstává ani Microsoft, který v květnu oznámil své cíle.

„Zavázali jsme se ke zlepšení našeho energetického mixu. Klademe si za cíl zvýšit podíl využívání elektřiny z větrné, solární a vodní energie, kterou si buď sami vyrábíme, nebo využíváme prostřednictvím sítě, na 50 procent do roku 2018, na 60 procent na počátku příštího desetiletí a toto číslo dále zvyšovat v letech následujících.“

Rob Bernard, Microsoft

Aktuálně pokrývá Microsoft z obnovitelných zdrojů 44 procent spotřeby svých datacenter. Dlouhodobým cílem je však dosažení 100 procent, což potvrzuje mimo jiné i členství v iniciativě RE100.

„Díky připojení k RE 100, máme možnost spolupracovat s dalšími lídry v udržitelnosti, sdílet osvědčené postupy a pracovat na změně, která bude mít velký globální vliv.“

Rob Bernard, Microsoft

RE 100 sdružuje již 81 společností, mezi kterými nechybí ani výše zmíněný Apple, Google a Facebook.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
energetik
3. říjen 2016, 22:22

A vydají na to nějakou záplatu? :-)) Asi nejlépe aby se počítač vypnul pokud bude mít energii kde bude méně jak 50% OZE :-)).

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se