Domů
Společnosti
Firmě innogy klesl ve čtvrtletí zisk o pětinu

Firmě innogy klesl ve čtvrtletí zisk o pětinu

Německé energetické společnosti innogy, která působí i v České republice, klesl v první čtvrtletí provozní zisk před zdaněním a úroky (EBIT) o 22 procent na 964 milionů eur (24,85 miliardy Kč). Důvodem je především pokračující pokles zákazníků v Británii, uvedla dnes firma. Výhled na letošní rok ale ponechala beze změny.

Zisk EBIT byl slabší, než předpovídali analytici v průzkumu agentury Reuters. Ti tipovali v průměru 976 milionů eur.

Kombinace tvrdé konkurence a regulačních zásahů ztěžovala život energetickým společnostem v Británii, před zhoršujícími se podmínkami na trhu v pondělí varovaly E.ON i Centrica.

Trvale špatné tržní prostředí v Británii je podle dnešního vyjádření innogy příčinou poklesu počtu klientů na tomto trhu. Za první čtvrtletí tam podnik přišel o 103.000 zákazníků.

Na úrovni celé skupiny ale innogy odběratelů přibylo. V kvartálu jejich počet vzrostl o 14.000, hlavní podíl na tomto vývoji má Německo, kde klientská základna vykázala čistý růst.

Mateřská firma innogy, RWE, a konkurenční E.ON se loni na evropské úrovni dohodly na rozdělení innogy, ve které RWE vlastní podíl 76,8 procenta.

E.ON by v rámci dohody měl získat podíl RWE v innogy, RWE by měly zůstat aktivity innogy v odvětví obnovitelných zdrojů energie a měla by získat rovněž aktivity E.ON v tomto sektoru. E.ON pak bude vlastnit aktivity innogy v oblasti energetických sítí.

Štítky:innogy

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.