Domů
Společnosti
Křetínského EPH umístil dluhopisy v hodnotě pět miliard korun

Křetínského EPH umístil dluhopisy v hodnotě pět miliard korun

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského úspěšně umístil dluhopisy v celkové hodnotě pět miliard korun. Prostřednictvím své dceřiné společnosti EPH Financing CZ začal dluhopisy nabízet v polovině února letošního roku. Firma o tom dnes informovala na svém webu. Už dříve uvedla, že jde zřejmě o jednu z největších emisí dluhopisů na českém trhu.

„Těší nás velmi silný zájem ze strany investorů, kteří ocenili profil a stabilitu skupiny EPH i v prostředí vysoké volatility na finančních trzích. Případné navýšení emise dluhopisů v tuto chvíli zvažujeme,“ uvedl finanční ředitel a člen představenstva EPH Pavel Horský.

Podle emisních podmínek má EPH Financing možnost navýšit emisi dluhopisů o další 2,5 miliardy korun.

Bondy jsou zajištěné zárukou mateřské EPH. Dluhopisy mají jmenovitou hodnotu 10.000 korun a úrokový výnos 4,5 procenta. Výnos bude vyplácen jednou za půl roku. Jak chce peníze získané z prodeje bondů využít, EPH neuvedl. Holding působí v několika zemích ve výrobě a distribuci energií či těžbě. Vydání dluhopisů připravilo pro EPH konsorcium bank, jehož členy jsou J&T Banka, Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit Bank.

Nejde o první emisi dluhopisů EPH za miliardy korun. V roce 2018 například holding oznámil vydání čtyřletých dluhopisů v celkovém předpokládaném objemu tři miliardy korun. Loni zase společnost EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH, vydala osmileté dluhopisy za zhruba 1,8 miliardy Kč.

EPH je strukturován do dvou hlavních pilířů – EPIF a EP Power Europe. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Do EP Power Europe patří hlavně zahraniční výrobci elektrické energie a těžební společnosti. EPH měl v roce 2018 čistý zisk 16,1 miliardy korun a konsolidované tržby 178,9 miliardy.

Většinovým vlastníkem EPH se stal v roce 2017 Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií. Podnikatel je podle loňského žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem s majetkem ve výši 66 miliard korun.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.