Domů
Společnosti
Sev.en Energy uzavřela dohodu s čínským energetickým gigantem

Sev.en Energy uzavřela dohodu s čínským energetickým gigantem

Společnost Sev.en Energy dnes v Pekingu uzavřela dohodu s čínskou firmou China Huaneng Group, jednou z nejvýznamnějších čínských energetických společností. Za českou firmu smlouvu podepsal generální ředitel skupiny Luboš Pavlas. Její majitel Pavel Tykač se u příležitosti podpisu setkal s prezidentem China Huaneng Group (CHG) Šu Jin-piaoem. ČTK to sdělila mluvčí skupiny Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová. Tykač byl dnes i součástí delegace, která doprovodila prezidenta Miloše Zemana k čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi.

Sev.en Energy na začátku února oznámila nákup polovičního podílu v nadnárodní energetické společnosti InterGen N.V., která vlastní tři elektrárny v Británii a má podíl ve dvou elektrárnách v Austrálii. CHG je spoluvlastníkem InterGen.

„Spolupráce s čínskými partnery je významným krokem Sev.en Energy na cestě k mezinárodnímu růstu. Jsme připraveni využít potenciál dalšího rozvoje výrobní základny InterGenu. To je cesta ke zhodnocení investic,“ uvedl k dnešnímu setkání generální ředitel Sev.en Energy Luboš Pavlas.

V dohodě obě strany podle Sáričkové potvrzují rozhodnutí společně efektivně řídit a rozvíjet spoluvlastněný InterGen.

Zároveň dohoda umožňuje, aby Sev.en Energy mohla využít know how CHG v oblasti moderních energetických řešení. Sáričková poznamenala, že partnerství otevírá možnosti využití nejmodernějších energetických technologií CHG v Evropě.

„Čína udělala ohromný skok v rozvoji technologií pro energetiku. Nás zajímají zejména nejnovější možnosti v oblasti ekologizace konvenčních zdrojů, ale také trendy v oblasti energetiky pro budoucnost,“ uvedl Pavlas.

Výkonný ředitel zodpovědný za mezinárodní expanzi Alan Svoboda označil za jeden z významných projektů možnost výstavby velkokapacitních bateriových parků ve Velké Británii.

„Mohli bychom se tak stát lídrem této moderní technologie v Evropě. V úvahách je i realizace podobného projektu v Čechách,“ dodal.

Aktuálně má Sev.en Energy v Číně tým inženýrů, který v rámci návštěv místních energetických provozů a technologických center zkoumá možnosti využití čínských technologií v České republice.

China Huaneng Group je podle Sev.en Energy druhou největší energetickou společností v Číně. Ve svém portfoliu má jak uhelné zdroje, tak plynové či vodní a větrné elektrárny.

Sev.en Energy od loňska zastřešuje firmy finančníka Tykače sdružené dříve ve skupinách Czech Coal a Sev.en. V Česku skupina provozuje dva hnědouhelné doly a čtyři uhelné elektrárenské bloky. Zaměstnává více než 3200 lidí. Hodnota konsolidovaných aktiv před akvizicí poloviny InterGenu je více než 850 milionů eur (21,9 miliardy Kč).

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.