Domů
Společnosti
Ropný gigant Shell postaví další pilíř svého podnikání na elektrické energii

Ropný gigant Shell postaví další pilíř svého podnikání na elektrické energii

Britsko-nizozemská společnost Shell zveřejnila zprávu s názvem „Energy Transition“. Zpráva pojednává o transformaci Shellu ze současného ropného giganta na společnost se zaměřením na nízkouhlíkovou energetiku.  Akvizice během posledního roku tento zamýšlený záměr potvrzují. 

Společnost Shell ve své nové zprávě s názvem „Energy Transition“ tvrdí, že elektrická energie se má stát čtvrtým pilířem jejího podnikání. Elektrická energie má být rovnoceným pilířem k současné ropě, plynu a petrochemii. Společnost se v odvětví elektroenergetiky chce zapojit do celého dodavatelského řetězce – od výroby až po samotnou dodávku koncovým zákazníkům.

Shell v současné době již spravuje celkem 10,5 GW instalovaného výkonu v Severní Americe. V loňském roce navíc koupila společnost Shell britskou společnost First Utility. First Utility je dodavatelem elektrické energie pro 825 000 domácností ve Spojeném království.

Nedílnou součástí nové strategie je také elektromobilita. V tomto sektoru společnost Shell zakoupila nizozemskou společnost NewMotion, která provozuje celkem 30 000 nabíjecích stanic ve Francii, Německu, Belgii a Velké Británii. Shell v současné době dále  zavádí dobíjecí místa pro elektromobily na svých benzínových stanicích v Anglii.

Společnost očekává, že do roku 2020 proinvestuje každý rok přibližně 1 až 2 miliardy dolarů (20 až 40 miliard korun) v sektoru elektroenergetiky. Největší část investic půjde do distribuce a výroby. Ve výrobě elektrické energie bude věnována největší pozornost větrné energetice, solární energetice a zemnímu plynu.

Ropa a zemní plyn – hlavní pilíře podnikání

Zpráva „Energy Transition“ zdůrazňuje současné postavení společnosti Shell v oblasti těžby ropy a zemního plynu. Globální poptávka po ropě a zemním plynu má pokračovat v růstu až do roku 2030. Pro uspokojení poptávky bude Shell investovat do nových nalezišť ropy a zemního plynu.

Společnost Shell očekává, že její produkce ropy a zemního plynu se změní ve prospěch druhé jmenované komodity. Očekává se přechod od současného poměru 50/50 na 75/25, kde 75 % bude ve prospěch zemního plynu a 25 % pro ropu. Nový poměr má být dosažen do roku 2050.

Celkovým cílem, který je uvedený ve zprávě „Energy Transition“, je snížit uhlíkovou stopu svých energetických produktů na polovinu do roku 2050. Předběžným cílem je snížení uhlíkové stopy o 20 % do roku 2035.

Zdroj úvodní fotografie: Decentralized Energy

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.