Domů
Technologie
Wärtsilä a Schneider Electric budou spolupracovat na projektech nových datacenter

Wärtsilä a Schneider Electric budou spolupracovat na projektech nových datacenter

Finská společnost Wärtsilä bude spolupracovat s francouzskou společností Schneider Electric na projektech nových datacenter. Společnost Wärtsilä se zaměří na výrobu elektrické energie, zatímco společnost Schneider Electric se bude zabývat distribucí a optimalizací spotřeby elektrické energie. Spolupráce se bude týkat datacenter o minimální instalované zátěži 10 MWe.

Společnosti Wärtsilä a Schneider Electric podepsaly smlouvu o globální spolupráci. Společnosti hodlají spojit své produkty, know-how a služby při tvorbě nových datacenter. Na projektech budou spolupracovat s dalšími subdodavateli. Wärtsila se zaměří na výrobu elektrické energie a Schneider Electric se zaměří na distribuci a optimalizaci spotřeby elektrické energie v datacentrech.

Vzniklá spolupráce umožnila oběma společnostem navrhnout optimalizované a nákladově efektivní řešení datových center. Nové řešení zajistí spolehlivý a bezpečný systém výroby a distribuce elektrické energie. Jeho součástí bude záložní zdroj elektrické energie založený na plynové elektrocentrále. Záložní zdroj bude schopen velmi rychlého spuštění do 40 sekund.

„Provozovatelé datových center budou těžit z této spolupráce, a to tím způsobem, že dosáhnou snížení jejich uhlíkových stop, ušetří náklady na provoz a získají finanční výnosy z prodeje elektrické energie,“ uvedl Javier Cavada, prezident společnosti Wärtsilä Energy Solutions.

Společnost Wärtsilä uvedla, že její plynové motory nabízejí vysoce účinný, udržitelný a nákladově efektivní výkon ve srovnání s tradičními záložními dieselovými elektrocentrálami. Elektrický výkon plynových elektrocentrál může být použit k prodeji elektrické energie do distribuční soustavy, čímž se otevře nový obchodní model pro provozovatele datových center. Přechod na zemní plyn může také výrazně snížit uhlíkovou stopu datových center.

Zdroj úvodní fotografie: Schneider Electric

Štítky:

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se