Domů
Technologie
Wärtsilä a Schneider Electric budou spolupracovat na projektech nových datacenter

Wärtsilä a Schneider Electric budou spolupracovat na projektech nových datacenter

Finská společnost Wärtsilä bude spolupracovat s francouzskou společností Schneider Electric na projektech nových datacenter. Společnost Wärtsilä se zaměří na výrobu elektrické energie, zatímco společnost Schneider Electric se bude zabývat distribucí a optimalizací spotřeby elektrické energie. Spolupráce se bude týkat datacenter o minimální instalované zátěži 10 MWe.

Společnosti Wärtsilä a Schneider Electric podepsaly smlouvu o globální spolupráci. Společnosti hodlají spojit své produkty, know-how a služby při tvorbě nových datacenter. Na projektech budou spolupracovat s dalšími subdodavateli. Wärtsila se zaměří na výrobu elektrické energie a Schneider Electric se zaměří na distribuci a optimalizaci spotřeby elektrické energie v datacentrech.

Vzniklá spolupráce umožnila oběma společnostem navrhnout optimalizované a nákladově efektivní řešení datových center. Nové řešení zajistí spolehlivý a bezpečný systém výroby a distribuce elektrické energie. Jeho součástí bude záložní zdroj elektrické energie založený na plynové elektrocentrále. Záložní zdroj bude schopen velmi rychlého spuštění do 40 sekund.

„Provozovatelé datových center budou těžit z této spolupráce, a to tím způsobem, že dosáhnou snížení jejich uhlíkových stop, ušetří náklady na provoz a získají finanční výnosy z prodeje elektrické energie,“ uvedl Javier Cavada, prezident společnosti Wärtsilä Energy Solutions.

Společnost Wärtsilä uvedla, že její plynové motory nabízejí vysoce účinný, udržitelný a nákladově efektivní výkon ve srovnání s tradičními záložními dieselovými elektrocentrálami. Elektrický výkon plynových elektrocentrál může být použit k prodeji elektrické energie do distribuční soustavy, čímž se otevře nový obchodní model pro provozovatele datových center. Přechod na zemní plyn může také výrazně snížit uhlíkovou stopu datových center.

Zdroj úvodní fotografie: Schneider Electric

Štítky:

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.