Domů
Trh s elektřinou
Jak obstát v energetice? Základem je správné ocenění zákazníků
Ad
Zdroj: Unicorn

Jak obstát v energetice? Základem je správné ocenění zákazníků

Ceny energií a komodit se neustále zvyšují. Pokud podnikáte v oblasti energetiky, potřebujete kvalitní data, abyste mohli nabízet ty nejlepší služby a maximalizovali své zisky. K tomu vám může pomoci služba Lancelot Hub od Unicornu. Společnost zároveň pořádá webináře zdarma o tom, jak správně využívat data v energetice.

Momentálně můžeme být svědky zvedajících se cen elektřiny doprovázených krachem některých dodavatelů. Pro firmy i zákazníky může být situace nepříjemná. Evropská unie je závislá na dodávkách plynu a ceny emisních povolenek se vyšplhaly do rekordních výšin. Firmy na poli energetiky se proto musí mít na pozoru.

V současné situaci je důležitější než kdy dřív správně ocenit své zákaznické portfolio. Jedna věc je však data mít a ta druhá, mnohem důležitější, je umět v nich správně číst.

A právě s tím vám pomůže Lancelot Hub od Unicornu. Je to cloudová služba sloužící jako jednotný zdroj unifikovaných obchodních a technických dat, která jsou zásadní pro obchod s elektřinou, plynem a dalšími komoditami. Lancelot Hub zajišťuje sběr energetických dat a nabízí je v jednotném rozhraní aplikace. Součástí řešení je i statistické zpracování dat a následné využití pro různé typy predikcí.

Jak správně ocenit zákazníky?

Pokud chcete dosáhnout co nejvyšších zisků, je potřeba adekvátně ocenit zákaznické portfolio, což je možné pouze na základě tržních dat. Tato data je potřeba odněkud získat v potřebné kvalitě. Služba Lancelot Hub využívá různé nástroje a obsahuje data, na jejichž základě můžete správně vyhodnotit situaci na trhu, nastavit si svoji marži a tím dosáhnout lepších výsledků.

Jak to ale správně udělat? Zapotřebí jsou k tomu především správná tržní data o cenách elektřiny a plynu. Důležitou součástí je sledovat pohyb cen a jejich historický vývoj. Zdroje těchto informací obvykle nejsou volně dostupné, a když ano, nenabízí kompletní historii vývoje cen. Služba Lancelot Hub naopak poskytuje ucelenou historii všech cen na jednom místě. Tím ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili prohledáváním množství webových stránek a stahováním dat z vícero zdrojů v nejrůznějších formátech.

Denní plynová cenová forwardová křivka NCG se zobrazenými burzovními produkty

Jednou z dalších funkcí Lancelot Hubu, které přijdou vhod, je schopnost přesvátkování, neboli práce s budoucím oceňováním portfolia s automatickým zahrnutím svátků pro dané období. Díky tomu můžete velice efektivně stanovit cenovou hladinu pro své zákazníky na dané období.

Jak vydělávat díky správnému oceňování

Schopnost stanovit správné ceny pro svoje zákazníky je klíčová k tomu, aby váš byznys prosperoval. Právě proto se společnost Unicorn rozhodla vytvořit sérii webinářů zdarma, na kterých se tématem podrobně zaobírá.

První webinář ze série proběhl úspěšně a měl řadu pozitivních ohlasů. Druhý webinář s názvem „Lancelot Hub - Správné oceňování a jak tím vydělávat“ proběhne ve středu 24.11., kde se dozvíte, jak vám služba Lancelot Hub pomůže se správným sestavením cenové křivky a ocenění zákaznického portfolia.

Na webináři se také dozvíte, jak analyzovat tržní data energií, jak tvořit sofistikované analýzy pohybů cen, grafy, reporty i vlastní výpočty nebo jak sestavit cenovou křivku na podkladových tržních datech a zákazníka podle ní ocenit.

Registrace je zcela zdarma. Na webinář se registrujete zde.

O Unicornu

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a hlavně pro lidi.

Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy - komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.

O Lancelot Hub

Lancelot Hub umožňuje práci s daty či jejich stahování prostřednictvím jednotného rozhraní. Společnost Unicorn garantuje kvalitu těchto dat a jejich dostupnost 24/7. Samozřejmostí je možnost stahování i historických dat. Data z placených zdrojů je Vám Lancelot Hub schopný nabídnout za zvýhodněné ceny díky hromadné licenci Unicorn Systems a.s. Na vyžádání můžete získat detailní ceník jednotlivých balíčků dat.

Další informace o službě Lancelot Hub naleznete zde.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.