Adani: Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzrůst až o 10 %

DomůUhlíAdani: Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzrůst až o 10 %

Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzhledem k silné poptávce a omezením v domácí produkci prudce vzrůst. Podle největšího indického obchodníka s uhlím by dovoz uhlí měl růst až do roku 2021, kdy se stabilizuje.

Po dvou letech poklesu dovoz uhlí do Indie loni vzrostl, a to navzdory snahám indické vlády tento dovoz za účelem zlepšení obchodní bilance omezit. Podle Rajendra Singha, šéfa tradingu u největšího indického obchodníka s uhlím, společnosti Adani Enterprises, by se dovoz uhlí do Indie měl letos pohybovat na úrovni 174 až 177 milionů tun.

„Očekáváme 10% nárůst objemu dováženého uhlí z důvodu současné mezery mezi dodávkami od Coal India a poptávkou po uhlí k výrobě elektřiny a v dalších sektorech,“ uvedl podle agentury Reuters Rajendra Singh.

Indický import energetického uhlí podle agentury Reuters loni rostl nejrychleji za poslední 4 roky. Podle Adain Group, která zobchoduje zhruba třetinu indického dovozu, by vzhledem k problémům se železniční přepravou měl dovoz uhlí do země růst až do roku 2021.

K růstu dovozu podle Singha přispějí i menší či střední průmysloví odběratelé, kteří rovněž postupně uhlím nahrazují ropný koks. Využívání ropného koksu bylo již v některých částech Indie zakázáno.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...