Domů
Uhlí
Adani: Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzrůst až o 10 %

Adani: Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzrůst až o 10 %

Dovoz energetického uhlí do Indie by letos mohl vzhledem k silné poptávce a omezením v domácí produkci prudce vzrůst. Podle největšího indického obchodníka s uhlím by dovoz uhlí měl růst až do roku 2021, kdy se stabilizuje.

Po dvou letech poklesu dovoz uhlí do Indie loni vzrostl, a to navzdory snahám indické vlády tento dovoz za účelem zlepšení obchodní bilance omezit. Podle Rajendra Singha, šéfa tradingu u největšího indického obchodníka s uhlím, společnosti Adani Enterprises, by se dovoz uhlí do Indie měl letos pohybovat na úrovni 174 až 177 milionů tun.

„Očekáváme 10% nárůst objemu dováženého uhlí z důvodu současné mezery mezi dodávkami od Coal India a poptávkou po uhlí k výrobě elektřiny a v dalších sektorech,“ uvedl podle agentury Reuters Rajendra Singh.

Indický import energetického uhlí podle agentury Reuters loni rostl nejrychleji za poslední 4 roky. Podle Adain Group, která zobchoduje zhruba třetinu indického dovozu, by vzhledem k problémům se železniční přepravou měl dovoz uhlí do země růst až do roku 2021.

K růstu dovozu podle Singha přispějí i menší či střední průmysloví odběratelé, kteří rovněž postupně uhlím nahrazují ropný koks. Využívání ropného koksu bylo již v některých částech Indie zakázáno.

Komentáře

(3)

Loudil

20. únor 2019, 08:34

Indie postupně převezme po Číně roli nejdynamičtějšího znečišťovatele světa. Mají tam sice plány na rychlý rozvoj výroby elektřiny z OZE , ovšem pro zemi s 1,3 mld. obyvatel a rychlým rozvojem ekonomiky těžko můžou být OZE v současné etapě pilířem růstu spotřeby elektřiny. Navíc má Indie 3 krát menší státní území jak Čína, ale stejný počet obyvatel a to přináší další problémy. Čína má další bonus a to největší hydroenergetický potenciál na světě, který bohatě využívá. Řeky v Číně ročně vyrobí elektřiny jako Německo s Francií dohromady ve všech zdrojích. Indie má hydropotenciál řádově menší. Takže spotřeba uhlí v Indii stále poroste a to i ve výrobě oceli, která se má ztrojnásobit za 100 na 300 milionů tun.

Petr

20. únor 2019, 13:18

V zimě je vzduch některých měst Číny znečištěný možná trochu víc, ale celoročně už Indie Čínu ve znečištění drtivě předstihla.

Loudil

20. únor 2019, 14:38

TO : Petr

To je pravda. Čínská města mají ve znečištění vzduchu výraznou "sezonnost", ale v přepočtu na celých 365 dní jsou na tom už Indové hůře. Číně značně pomáhá přenos obřích výkonů vodních elektráren ze Západu od Tibetu na Východ do velkoměst na pobřeží. Taková vedení UHVDC mají kolem 2000 Km délky , přenos 10 000 MW výkonu při ztrátách kolem 2 % a napětí 800 nebo 1000 KV. Nejsou tedy nutné uhelné elektrárny na pobřeží.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.