Američtí provozovatelé sítí se připravují na masivní rozvoj offshore větrných elektráren

DomůVětrné elektrárnyAmeričtí provozovatelé sítí se připravují na masivní rozvoj offshore větrných elektráren

Provozovatelé sítí na severovýchodě Spojených států amerických se začínají připravovat na očekávaný masivní rozvoj offshore větrných elektráren. Podle zahraničního serveru Platts by do roku 2030 mohlo v této oblasti vyrůst až 18,6 GW nového výkonu v těchto zdrojích.

„Projekty offshore větrných elektráren mohou vstoupit do fronty, budou posuzovány v rámci stávajícího připojovacího procesu a bude s nimi zacházeno jako s každou jinou technologií,“ uvedl podle zahraničního serveru Platts mluvčí PJM Interconnection Jason McGovern.

McGovern dodal, že PJM registruje zvýšený zájem ze strany developerů přenosových vedení, kteří by rádi budovali offshore přenosové linky pro budoucí větrné parky. Podle McGoverna však pravidla PJM nejsou prozatím pro takový rozvoj nastavena. PJM chce proto zlepšit připojovací proces, aby zajistil připravenost přenosové soustavy na očekávaný rozvoj výkonu offshore větrných elektráren.

Regionální rozložení projektů

Stephanie McClellanová, výzkumná pracovnice z University of Delaware, uvedla, že během květnové konference Americké asociace pro větrnou energii byly oznámeny plány na vybudování až 18,6 GW nového výkonu v offshore větrných zdrojích do roku 2030.

Nejvíce nového instalovaného výkonu (14,4 GW) by mělo vyrůst u pobřeží států New York, Massachusetts a New Jersey. Zbylých 4,2 GW offshore větrných parků má být vybudováno u pobřeží Connecticutu, Rhode Islandu, Marylandu a Virginie.

Současný instalovaný výkon offshore větrných elektráren u pobřeží Spojených států je přitom pouze 30 MW.